Straż pożarna

i

Autor: OSP Deszczno / www.facebook.com Podkarpaccy strażacy podsumowują święta.

Wiadomości

Żory. Mężczyzna zasłabł podczas kąpieli. Jego życia nie udało się uratować

W Żorach w budynku wielorodzinnym doszło do tragedii. W jednym z mieszkań podczas kąpieli zasłabł 37-letni mężczyzna. Zespół Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce stwierdził jego zgon. Najprawdopodobniej w mieszkaniu doszło emisji tlenku węgla.

Zaczadzenie w Żorach. Mężczyzna zasłabł podczas kąpieli

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek, 19 kwietnia. Około godziny 17.30 do służb wpłynęło zgłoszenie o zasłabnięciu mężczyzny w jednym z budynków wielorodzinnych na osiedlu Gwarków w Żorach. Mężczyzna stracił przytomność w trakcie kąpieli.

Przed przybyciem straży pożarnej osoby postronne ewakuowały 37-letniego mężczyznę bez czynności życiowych z łazienki. Przyczyną tego zdarzenia najprawdopodobniej była emisja tlenku węgla - przekazała Aneta Gołębiowska, rzeczniczka prasowa śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

W mieszkaniu w czasie zdarzenia przebywało dwoje dzieci, które opuściły lokum przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Zespół Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce zdarzenia stwierdził zgon mężczyzny. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Jak podaje Komenda Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Katowicach, to dziewiąta ofiara zatrucia tlenkiem węgla od października 2023 roku. Natomiast od początku kwietnia w naszym regionie straż pożarna odnotowała niemal 100 zdarzeń związanych z emisją tlenku węgla.