Zlot food trucków i festiwal pierogów w Katowickiej!

2022-08-16 12:17
Zlot food trucków i festiwal pierogów w Katowickiej!
Autor: pixabay.com

Tortille, panini, hot dogi, a na deser gofry albo owoce w czekoladzie. Głodni? Zlot Food Trucków przy Galerii Katowickiej zaspokoi apetyty na wakacyjny street food. Wspólne ucztowanie potrwa przez cały weekend 19-21 sierpnia br. Tych, którym będzie mało, Katowicka zaprasza w kolejny weekend, 2-4 września, na Festiwal Pierogów z różnych zakątków świata.

Słyszysz: „food trucki” albo „festiwal pierogów” i myślisz: jeszcze przez chwilę lato, relaks z rodziną i przyjaciółmi, przy dobrym jedzeniu i w miłej atmosferze. Kulinarne eventy to zwykle uczta nie tylko dla brzucha, ale i dla ducha, bo nic tak nie podnosi uroków każdego spotkania, jak dobra kuchnia.

W przedostatni sierpniowy weekend przy Katowickiej będzie można odwiedzić Zlot Food Trucków i spróbować street foodowych przekąsek, a dwa tygodnie później na Festiwalu Pierogów Świata przenieść się na ulice Gruzji, Turcji, Wietnamu i Hiszpanii albo powędrować wspomnieniami do kuchni babć czy mam. To wszystko za sprawą specjałów o egzotycznie brzmiących nazwach, jak: chinkali, manty, hacao czy empanady, ale też pierogów z naszego podwórka – z kapustą i grzybami, czy ruskich, przyrządzanych według tradycyjnych przepisów.

Kulinarne podróże po świecie

– Latem podróżujemy po świecie i odkrywamy nowe smaki, ale można to zrobić także bez wyjeżdżania z Katowic. Uliczne jedzenie i festiwale kulinarne to trendy, które cieszą się u nas ogromną popularnością, tym bardziej zapraszamy na Zlot Food Trucków i Festiwal Pierogów Świata w Katowickiej.– mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

Gdzie szukać food trucków?

Food Trucki będą dostępne na placu Marii i Lecha Kaczyńskich przy Galerii Katowickiej, od piątku 19 sierpnia do niedzieli 21 sierpnia, w godzinach od 11.00 do 21.00. Organizatorem wydarzenia jest dobrze już znany mieszkańcom Katowic i okolic Food Truck Street Event.

Festiwal Pierogów Świata 2-4 września

W weekend 2-4 września br. w tym samym miejscu odbędzie się Festiwal Pierogów Świata, na który Katowicka zaprasza w godzinach od 11:00 do 21:00 w piątek i sobotę, a w niedziele do 20:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE