Mężczyzna uczepił się wagonu

i

Autor: Dziwne sytuacje w Katowicach i okolicach

Na kolei

Złapał pociąg w Katowicach odjeżdżający z dworca. Dosłownie

Młody mężczyzna rzucił się na pociąg, który odjeżdżał z dworca w Katowicach. Nagranie ryzykownego zachowania jest głośno komentowane przez internautów. Szalona podróż może go sporo kosztować.

Mężczyzna uczepił się wagonu pociągu i w ten sposób przejechał ponad sto metrów. Nagranie szokującego wyczynu młodego mężczyzny krąży w internecie. Nie wiadomo dokładnie, kiedy i którego dnia nagranie zostało dokonane. Pewne jest jednak, że pochodzi z dworca kolejowego w Katowicach.

Mężczyzna złapał pociąg i jedzie trzymając się wagonu

Nagranie trwa zaledwie kilka sekund, ale widać na nim dokładnie, jak mężczyzna łapie pociąg i robi to dosłownie. Wskakuje na schodki odjeżdżającego składu Kolei Śląskich. Trzyma się uchwytu i próbuje utrzymać równowagę.

Wiele wskazuje, że nagranie zostało wykonane po odpowiednim przygotowaniu, bo na początkowym ujęciu widać nawet rozstawiony trójnóg kamery.

Kim jest mężczyzna i dlaczego zdecydował się na tak ryzykowny skok?

Zobacz nagranie

Jaki mandat za zatrzymanie pociągu?

Policja Śląska z całą pewnością zajmie się nagraniem i mężczyzną, który złapał pociąg. Jeśli złamał prawo, czekają go surowe konsekwencje. 

Wiadomo, że za "spowodowanie zatrzymania lub zmiany trasy środka transportowego bez uzasadnionej przyczyny" pasażer może się spodziewać mandatu w wysokości 600 zł - jak informuje regulamin przewozu Kolei Śląskich. Wydaje się jednak, że w takiej sytuacji prokuratura może postawić znacznie ostrzejsze zarzuty.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE