Zima w Beskidach kontra seicento. To nowa wersja "ale urwał"? Zobaczcie nagranie [WIDEO]

2020-11-30 11:11 Arkadiusz Nauka
Zima w Beskidach kontra seicento. To nowa wersja ale urwał? Zobaczcie nagranie [WIDEO]
Autor: Facebook/Bielskie Drogi Zima po raz kolejny zaskoczyła kierowców w tym roku

W ostatni weekend w wielu miejscach w Polsce mieliśmy pierwszy w tym sezonie atak zimy. Biały puch zaskoczył kierowców i drogowców w niedzielę rano. W miastach biała warstwa nie była zbyt gruba, ale w górskich miejscowościach zima przyszła bardzo na serio. Na drogach był nie tylko śnieg, ale również lód. Przekonał się o tym pewien kierowca Fiata Seicento. Zobaczcie.

Atak zimy w Beskidach kontra Fiat Seicento. To mogło się źle skończyć

Śnieg, lód i błoto pośniegowe sprawiały, że w ostatni weekend na drogach w wielu miejscach w Polsce warunki do jazdy samochodem były niezwykle trudne. O ile w dużych miastach w ciągu dnia warunki szybko się poprawiały, a śnieg topniał, tak w górskich miejscowościach było nieco gorzej.

Na faebookowej stronie "Bielskie drogi" pojawiło się nagranie przesłane przez jednego z internautów, na którym widać w jaki sposób na śliskiej i oblodzonej drodze radzi sobie Fiat Seicento.

UWAGA! W nagraniu słyszymy przekleństwa, mogą być one nieodpowiednie dla dzieci.

Nagranie zostało wykonane w niedzielę, 29 listopada około godziny 21.00 w miejscowości Bystra na ulicy Szczyrkowskiej. Na filmiku widzimy dlaczego tak ważne jest zadbanie o to, żeby w odpowiednim czasie zmienić opony na zimowe. Fiat Seicento miał małe szanse w starciu z oblodzoną nawierzchnia jezdni. Na szczęście droga w tym momencie była niemal całkowicie pusta i nic się nikomu nie stało.

Internauci od razu zamieszczone wideo skojarzyli z niegdysiejszym hitem internetu. "Ale urwał" to wideo, które brylowało kilkanaście lat temu w serwisie YouTube i biło rekordy popularności.

Rzeczywiście, oglądając oba nagrania trudno nie oprzeć się wrażeniu, że są pewne podobieństwa.

Są osoby, które wielokrotnie próbują zdać egzamin na prawo jazdy, ale bez rezultatu. Mówi Eugeniusz Tomala, rzecznik katowickiego WORD-u:
ESKA XD EXTRA