Na zdjęciu mgr Aneta Kordalska – pielęgniarka endoskopowa z Pracowni Endoskopowej Przychodni Przyklinicznej NIO w Gliwicach

i

Autor: Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach

Zestaw endoskopowy za 670 tys. zł trafił do szpitala w Gliwicach

Ultranowoczesne urządzenie ułatwi diagnostykę schorzeń nowotworowych przewodu pokarmowego. Sprzęt pozwoli lekarzom na wcześniejsze wykrycie nieprawidłowości, a co za tym idzie - da szansę pacjentom na skuteczniejsze leczenie.

Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach wzbogacił się o ultranowoczesny zestaw endoskopowy. Urządzenie marki Olympus 1500 trafiło do placówki tuż przed nowym rokiem i będzie służyć pacjentom szpitalnej Przychodni Przyklinicznej. Jest wyposażone w odpowiednie końcówki, wykorzystywane po kolei w:

  • wideoskopii (badanie z użyciem kamery)
  • gastroskopii (badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego)
  • bronchoskopii (badanie dróg oddechowych)
  • kolonoskopii (badanie dolnego odcinka przewodu pokarmowego - jelita grubego)

Zestaw endoskopowy bezie wykorzystywany w diagnostyce schorzeń nowotworowych przewodu pokarmowego. Zastosowanie nowoczesnej technologii ma za zadanie zwiększyć możliwość wykrywania najmniejszych zmian w górnym i dolnym odcinku przewodu pokarmowego. A to pozwoli na wcześniejsze wykrycie nieprawidłowości i skuteczniejsze leczenie.

Dzięki zastosowanym w urządzeniu rozwiązaniom wyostrza się widoczność tkanek podejrzanych o obecność zmian złośliwych, patologicznie unaczynionych. Tym sposobem lekarzom będzie łatwiej ocenić źródło krwawienia.

- Zyskaliśmy najnowocześniejszy sprzęt endoskopowy służący do wizualizacji drobnych zmian przednowotworowych, rakowych i drobnych ognisk wznów infiltracji - mówi dr n. med. Małgorzata Błaszczyńska, specjalista gastroenterologii z Pracowni Endoskopii Przychodni Przyklinicznej.

Zestaw endoskopowy został zakupiony z funduszy Ministerstwa Zdrowia w ramach dotacji celowej na zakupy inwestycyjne. Kosztował blisko 670 tys. zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE