Zenek Martyniuk i Górnik Zabrze na jednej scenie Zabrze Summer Festival

2022-07-18 9:04

Tego jeszcze nigdy nie było! Zenek Martyniuk wystąpił na Zabrze Summer Festival. Tuż przed nim na tej scenie pojawił się Górnik Zabrze, który zaprezentował piłkarzy przed pierwszym meczem w nowym sezonie Ekstraklasy. Który występ był główną atrakcją niedzieli?

Zenek Martyniuk w Zabrzu

W niedzielę w Zabrzu rozpoczął się cykl letnich koncertów organizowanych w ramach Zabrze Summer Festival. Jako pierwszy przed zabrzańską publicznością wystąpił Zenek Martyniuk.

Koncert Zenka Martyniuka w Zabrzu odbył się na parkingu Centrum Handlowego Platan. Na wydarzenie przyszło kilka tysięcy ludzi. Z racji ogromnego zainteresowania trzeba było momentami wprowadzić dodatkowe środki bezpieczeństwa, aby mieszkańcy nie zablokowali ulicy przy Platanie.

Zenek Martyniuk wylansował takie przeboje jak „Gwiazda”, „Królowa nocy”, „Pragnienie miłości”, „Przez twe oczy zielone” czy „Przekorny los”. Te i wiele innych piosenek można było usłyszeć w niedzielę. Zenek Martyniuk pokazał, że jest w formie.

Oprócz koncertów przygotowano szereg atrakcji z myślą o całych rodzinach, m.in.: punkty gastronomiczne oraz miasteczko atrakcji dla dzieci.

Górnik Zabrze - prezentacja piłkarzy

Na tej samej scenie godzinę wcześniej zaprezentował się odnowiony zespół Górnika Zabrze. O jakie cele i z jakim skutkiem będzie grał utytułowany zespół ze Śląska? Tego nie wiedzą nawet najwięksi kibice Górnika. Zagadką jest nowy trener Bartosch Gaul, który zastąpił Jana Urbana oraz nowi zawodnicy: Kevine Broll, Jonatan Kotzke, Paweł Olkowski i Szymon Włodarczyk. 

W Zabrzu doszło do bardzo ciekawej sytuacji. Górnik Zabrze zaprezentował się tuż przed koncertem Zenka Martyniuka, który od zawsze kibicuje Widzewowi Łódź, czyli rywalowi Górnika w Ekstraklasie. W tym sezonie Widzew Łódź jest baniaminkiem. Z Górnikiem spotka się 29 października w Zabrzu oraz 13 maja w Łodzi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE