Chorzów: Zebra uczy dzieci przechodzić przez… zebrę! Straż Miejska ma nową maskotkę [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-02-13 13:55

Straż Miejska w Chorzowie ma nowego funkcjonariusza. To maskotka Zebra, która będzie towarzyszyć strażnikom miejskim podczas prelekcji w szkołach i przedszkolach. Zobaczcie zdjęcia i wideo na slask.eska.pl.

Pierwsza prelekcja z udziałem Zebry odbyła się w przedszkolu miejskim Hajduczek w Chorzowie. Ma misję - nauczyć dzieci bezpiecznego zachowania na przejściach i skrzyżowaniach. Strażnicy Miejscy z Chorzowa wraz z maskotką cyklicznie będą odwiedzali kolejne placówki, aby dzieci mogły usłyszeć od zebry jak być bezpiecznym. Co ciekawe zebra to na razie bezimienna strażniczka, ale niebawem ma się to zmienić. Głosować będą najbardziej zainteresowani czyli: przedszkolaki i uczniowie.

Zobaczcie wideo z udziałem funkcjonariusza zebry

- Chcemy edukować dzieci, żeby bezpiecznie przechodziły przez przejście dla pieszych. Chcemy wyrobić w nich świadomość, bo niejednokrotnie rodzice sami niewłaściwie się zachowują – być może dziecko zwróci uwagę swojemu opiekunowi, że tak nie wolno. Nasza maskotka to jednocześnie edukacja I zabawa, a raczej edukacja poprzez zabawę. Chcemy pokazać w formie zabawy jak należy zachować bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych. - mówi Henryk Rusnak ze Straży Miejskiej w Chorzowie.