Zarobki w Katowicach to... 9 577 zł! Gdzie tyle płacą? "Fajny żart"

2023-01-16 15:22
Zarobki w Katowicach to... 9 577 zł! Gdzie tyle płacą? Fajny żart
Autor: Archiwum Zarobki w Katowicach to... 9 577 zł! Gdzie tyle płacą? "Fajny żart"

Katowice są liderem rankingu pod względem wynagrodzeń brutto w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób. Zgodnie z danymi GUS średnia pensja w listopadzie 2022 roku wynosiła 9 577 zł. Wielu internautów jest bardzo zaskoczonych wysokością tej kwoty. Zdecydowana większość z nich zarabia dużo mniej pieniędzy. Dlaczego w Katowicach średnie wynagrodzenie jest największe?

Przeciętne wynagrodzenie w Katowicach to ponad 9 tys. złotych!

Dane Głównego Urzędu Statystycznego zaskoczyły wielu! Wydawało się, że to Warszawa bądź Kraków są liderami jeżeli chodzi o najwyższe wynagrodzenia w stolicach województw. Prawda jest jednak zupełnie inna. To w Katowicach średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób jest najwyższe i wynosi dokładnie 9 577 zł brutto! Jak to możliwe? Jak podaje serwis forsal.pl, powodem są przede wszystkim dodatkowe pensje w sektorze górniczym (czternastki, Barbórka) i rekompensaty antyinflacyjne w górnictwie i energetyce, których nie ma w innych sektorach polskiej gospodarki.

Średnie zarobki w woj. śląskim. Liderem Jastrzębie-Zdrój

Co ciekawe, różnica zarobków między Katowicami i pozostałą częścią województwa jest gigantyczna. Przeciętna pensja brutto dla województwa to 7 203 zł, czyli o 2 374 zł niższa, niż średnia w Katowicach. To tak zwana luka płacowa. Co jednak ciekawe, to nie Katowice są liderem jeśli chodzi o wynagrodzenia w woj. śląskim. Te najwyższe są w Jastrzębiu-Zdroju (11 700 zł). To efekt wysokich płac w JSW i wspomnianych rekompensat.

Przeciętne wynagrodzenia wywołały burzę w sieci!

Zdecydowana większość internautów reaguje zdumieniem na podane liczby. Przeważająca część społeczeństwa zarabia o wiele mniej pieniędzy. Pod informacjami o przeciętnych zarobkach w Katowicach i w woj. śląskim pojawiło wiele komentarzy. - Katowice!!!!!Kto tu tyle zarabia ??? - zastanawia się pan Zygmunt. - Katowice 9500???? Gdzie i kto tyle zarabia???? Chyba prezesi firm! - odpowiada pani Anna. - Jedna wielka bzdura - twierdzi Krysia. - Fajny żart, szczególnie za Katowice - komentuje pani Liudmyla.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE