Zanurz się w zieleni miejskiej dżungli w Zabrzu!

2022-05-18 13:12

Uczy, bawi i relaksuje. Ogród botaniczny w Zabrzu zaprasza do części botanicznej nawiązującej do ogrodów w stylu francuskim oraz parkowej z placem zabaw, terenami gospodarczymi i szklarniami.

Ogród Botaniczny w Zabrzu rozkwita w maju

Miłośnicy przyrody mogą już korzystać z uroków Ogrodu Botanicznego w Zabrzu. Oprócz kwietnych alejek, placu zabaw, relaksu nad stawem czy podziwianiem okazałych roślin szklarniowych, szykują się także imprezy dla mieszkańców. Jedna z najważniejszych to czerwcowy Festiwal Kwiatów.

- To jest impreza dwudniowa. W tym roku przypada na 25 i 26 dzień czerwca. To czas w którym dzieci kończą szkołę i zaczynają się wakacje, więc zapraszamy wszystkich serdecznie. Na dużej łące będzie ustawiona duża scena, na której będą się odbywały pokazy, atrakcje i konkursy - mówi Agnieszka Zawisza - Raszka dyrektor Ogrodu Botanicznego.

Nowością w tym sezonie są także m.in. dwie tablice interaktywne o drzewach liściastych i iglastych. Jedna z nich zlokalizowana jest w alei klonowej, a drugą będzie można znaleźć przy wąwozie z paprociami. Zabrzański ogród botaniczny to pod względem roślinności najbogatszy zbiór na Górnym Śląsku, o wyjątkowym charakterze ekologicznym, zdrowotnym i naukowym. A szczegółowy program imprez na stronie mob.zabrze.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE