Jastrzębianin został oszukany na blisko 70 tys. zł

i

Autor: policja.gov.pl

Kryminalne

Zamiast nowej pompy ciepła - kredyt. Jastrzębianin został oszukany na blisko 70 tys. zł

2023-09-27 17:11

Atrakcyjna oferta instalacji nowej pompy ciepła skusiła mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Podpisał umowę, wziął kredyt, ale...pompy nie otrzymał. Stracił za to blisko 70 tys. zł.

Miała być nowa pompa ciepła. Jastrzębianin padł jednak ofiarą oszustów

Blisko 70 tys. zł stracił młody mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który dał się nabrać oszustom, podpisując umowę i biorąc kredyt na instalację nowej pompy ciepła w mieszkaniu. Pompy nigdy nie zobaczył. 

Jak informuje policja, do domu mężczyzny przyszedł przedstawiciel rzekomo jednej z firm z siedzibą w Bielsku-Białej, która chciała nawiązać z nim współpracę przy sprzedaży i instalacji pompy ciepła. Pracownicy tej firmy przedstawili mężczyźnie atrakcyjną ofertę.

Firma pod podanym adresem nie istniała. Policja apeluje o rozwagę

Na sierpień 2023 roku ustalony został termin instalacji zamówionej pompy ciepła. „Po upływie tego terminu, nikt nie zgłosił się w sprawie montażu zamówionego urządzenia, dlatego mężczyzna podjął próby kontaktu z przedstawicielem firmy. Gdy nikt nie odbierał telefonu i nie odpowiadał na maile, mężczyzna osobiście pojechał do siedziby firmy i wtedy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa - relacjonuje policja. 

Firma pod podanym adresem nie istniała. Policja przestrzega przed oszustami i apeluje o rozwagę. 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE