Zakończył się remont oddziału onkologii i hematologii dziecięcej w Chorzowie

i

Autor: mat. prasowe

Zakończył się remont oddziału onkologii i hematologii dziecięcej w Chorzowie. Jest tu kolorowo!

Oddział onkologii i hematologii dziecięcej w Chorzowie przeszedł gruntowny remont. - Ten remont potrzebny był zarówno dzieciom, jak i personelowi. Bardzo fajnie jest pacjentom przebywać w otoczeniu zwierząt, leżeć "pod lemurem czy żyrafą", patrzeć w sali zabiegowej na sufity, na których znajdują się kotki czy pieski - uważa lek. med. Katarzyna Machnik.

Chorzów: zakończył się remont oddziału onkologii i hematologii dziecięcej

Dobiegł końca remont oddziału onkologii i hematologii dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Nowa przestrzeń jest teraz pełna kolorów i zabawnych zwierzaków. Wpłynie to na poprawę warunków hospitalizacji małych pacjentów. 

- Ten remont potrzebny był zarówno dzieciom, jak i personelowi. Bardzo fajnie jest pacjentom przebywać w otoczeniu zwierząt, leżeć "pod lemurem czy żyrafą", patrzeć w sali zabiegowej na sufity, na których znajdują się kotki czy pieski. Dzieci same wybierały miejsca, gdzie znajdują się te wzory. To osładza im przykre momenty związane z koniecznością opuszczenia domu i pobytu na oddziale. Remont sprawił, że także nam milej jest pracować - tłumaczy lek. med. Katarzyna Machnik, Koordynator Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w ZSM w Chorzowie.

Koszt remontu wyniósł 100 tys. zł. Oprócz malowania i dekorowania oddziału, udało się także doposażyć świetlicę w dodatkowe szafki czy odświeżyć łazienki. 

Na koniec warto wspomnieć, że jest to już trzeci remont tego oddziału, jaki przeprowadziła Fundacja Iskierka (poprzedni miał miejsce w 2015 roku). Autorką koncepcji zmian oraz główną realizatorką prac była Aleksandra Kaleta-Żmuda. W pracach malarskich pomagali również wolontariusze z firm Mostostal Zabrze oraz Amazon.

Tak natomiast prezentuje się oddział po remoncie:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE