Zakończył się pierwszy etap budowy miejskiego monitoringu w Mysłowicach. Na początek pojawiło się 10 kamer

2022-01-14 15:47
Miejski monitoring w Mysłowicach
Autor: fb Mysłowice - profil oficjalny Miejski monitoring w Mysłowicach

Ma być bezpieczniej w Mysłowicach. W ramach budowy miejskiego monitoringu kamery pojawiły się w Parku Promenada, Parku Zamkowym oraz na Górce Słupeckiej. Dodatkowo powstało centrum monitoringu w Państwowej Straży Pożarnej oraz dwa stanowiska zewnętrzne.

W kolejnych etapach kamery pojawiać się będą na drogach wylotowych z miasta.

- Musimy mieć wpływ na to kto wjeżdża do Mysłowic, kto wyjeżdża. Między innymi jest to też związane z bezpieczeństwem ekologicznym. Znamy sytuację z przywiezienia odpadów niebezpiecznych do Mysłowic. Bardzo wiele miast korzysta z monitoringu wizyjnego żeby wyłapywać firmy, które w sposób nielegalny zwożą odpady do różnych części miasta - powiedział nam prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

Kamery pomagać będą też w najbardziej zagrożonych dzielnicach. Pojawią się m.in. w dzielnicy Piosek, Rymera, Wesoła czy Brzęczkowice.

Monitoring będzie obsługiwany całodobowo w systemie 24 godzinnym przez pracowników Straży Miejskiej w Centrum Monitoringu. Stały podgląd będzie również zapewniony w stanowiskach zewnętrznych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE