Zabrzańska Wieża Ciśnień wymiata! Warto wjechać na ostatnie piętro!

2022-10-07 14:31

Widok rozciągający się aż po Beskidy, wyjątkowa wystawa, restauracja z tarasem widokowym i teren rekreacji wokół. W Zabrzu otwarto zrewitalizowaną Wieżę ciśnień.

Od dzisiaj każdy może tam wejść, zobaczyć piękną panoramę miasta a także obejrzeć interaktywną wystawę o węglu zatytułowaną Carboneum o pierwiastku węgla, która pokazuje, że czarne złoto to nie tylko opał na zimę. 

- Można zobaczyć kopalinę palną i sposoby w jakie ten węgiel jest eksploatowany. Natomiast na zwiedzających czeka również kawiarnia w której można napić się coś dobrego, zjeść, a także przyjemniej spędzić czas w przestrzeni dookoła wieży. Mówi Bartłomiej Szewczyk dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego Zabrzu.

Szczegółowe informacje na www.muzeumgornictwa.pl, a w związku z obchodami stulecia miasta Zabrze, do końca miesiąca wstęp na wystawę będzie bezpłatny dla wszystkich!!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE