Zabrzańska restauracja prosi o zdejmowanie maseczek przed wejściem do lokalu. W internecie burza

2022-01-12 13:02
Zabrzańska restauracja prosi o zdejmowanie maseczek w lokalu. W internecie burza
Autor: facebook.com

Restauracja Mandala & Kitchen Bar w Zabrzu zabłysnęła ostatnio nietypowym napisem na drzwiach wejściowych do lokalu. Można było przeczytać komunikat o treści: "Zapraszamy wolnych ludzi. Przed wejściem prosimy o schowanie zużytej maseczki do kieszeni lub wyrzucenie jej do śmietnika". Wybuchła burza. Właścicielom zarzucono nakłanianie do łamania obostrzeń.

Fala krytyki spadła na właścicieli restauracji Mandala Kitchen & Bar w Zabrzu. Wszystko po tym jak na drzwiach lokalu pojawił się nietypowy komunikat: „Zapraszamy wolnych ludzi. Przed wejściem prosimy o schowanie zużytej maseczki w miejscu bezpiecznym (torebka, kieszeń) lub o wyrzucenie jej przed wejście do restauracji (nie posiadamy pojemnika na materiały skażone)” – czytamy.

Właścicielom lokalu zarzucono, że nawołują do łamania obostrzeń. Ci jednak bronią się, że nie są przeciwko maseczkom. Zwracają jednak uwagę na inny problem.

- Już parę razy apelowaliśmy o to aby maseczek nie zostawiać na stołach, w doniczkach, na wieszakach, nie robić z nich oprawy do świeczników, topić w toalecie. Towarzyszą nam przez dzień, tydzień (w zależności od częstotliwości zmieniania, prania) i jest na nich wszystko to co przez ten okres wydychamy, wykichamy wykaszlemy. Zajmując miejsce i tak je ściągacie ,a schowane przed wejściem do restauracji uchroni przed odruchowym pozostawieniem "gdziekolwiek ". Czy jesteśmy przeciwko maseczkom? Nie. Czy przeciwko nakazowi noszenia ich wszędzie ? Tak - napisała Anna Bartuś, właścicielka restauracji.

Restauratorka dodała też, że noszenie maseczek non stop jest konieczne ani. Stwierdziła też, że siedzenie 10 godzin w pracy w maseczce i wdychanie ponowne tego co wydychamy jest zdrowe.

- Nie zgadzamy się ze słowem NAKAZ ,ani z karaniem mandatem w sytuacji gdzie od prawie dwóch lat rządzący nie potrafią prawnie uregulować kwestii obostrzeń. Maseczki powstały wcześniej niż covid i dorosły, inteligentny człowiek wie w jakich okolicznościach powinien ich używać. A ślepe noszenie ich przez całą dobę bo tak "karzą" jest odbieraniem naszego podstawowego prawa do WOLNOŚCI więc zachęcamy wszystkich do bycia wolnym człowiekiem - napisała właścicielka restauracji Mandala Kitchen & Bar w Zabrzu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE