Zabójstwo w Sosnowcu

i

Autor: Pixaby

Sosnowiec

Zabójstwo małżeństwa w Sosnowcu. Zabezpieczono narzędzie zbrodni. Sprawcą jest syn pary?

2024-02-13 10:13

W Sosnowcu przy ulicy Wapiennej doszło do podwójnego zabójstwa. Śledczy zabezpieczyli nóż, którym 32-latek miał zabić własnych rodziców. Teraz potencjalne narzędzie zbrodni zbadają biegli.

Morderstwo w Sosnowcu. Starsze małżeństwo zabił syn?

Do zabójstwa doszło w niedzielę, 11 lutego. O sprawie szerzej pisaliśmy tutaj. W poniedziałek, 12 lutego po południu na miejscu zbrodni przeprowadzono eksperyment procesowy, podczas którego podejrzany pokazał prokuratorowi oraz policjantom, jaki mogła ona mieć przebieg.

Zabezpieczono przedmiot, który może być narzędziem zbrodni. Nóż przekazano biegłym w celu określenia pozostawionych na nim śladów – przekazał PAP we wtorek prok. Waldemar Łubniewski z Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

We wtorek w godzinach porannych w Zakładzie Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach rozpoczęła się sekcja zwłok ofiar - 67-letniej kobiety oraz 66-letniego mężczyzny. Jeszcze na dziś, 13 lutego planowane jest skierowanie do Sądu Okręgowego w Sosnowcu wniosku o tymczasowe aresztowanie 32-latka.

Tragedia w Sosnowcu. W domu jednorodzinnym znaleziono zwłoki

Przypomnijmy, że ciała 66-latka i 67-latki znaleziono w niedzielę w domu jednorodzinnym przy ul. Wapiennej w Sosnowcu. Dwaj prokuratorzy przeprowadzili na miejscu oględziny, których celem było zabezpieczenie śladów oraz dowodów zbrodni. Uczestniczył w nich biegły z zakresu medycyny sądowej.

Piotra B., który jest synem zmarłej pary, podejrzewanego o podwójne zabójstwo zatrzymano w niedzielę w Warszawie. Śledczy ustalili, że planował ucieczkę z kraju. W poniedziałek został doprowadzony na czynności prokuratorskie, podczas których przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Zatrzymany w przeszłości nie był karalny za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a w miejscu zamieszkania denatów policja nie podejmowała interwencji związanych z przemocą domową, nikt nie zgłaszał też innych interwencji związanych z zagrożeniem dla życia lub zdrowia ze strony 32-latka – poinformowała Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

 Źródło: PAP/Patryk Osadnik