Policja

i

Autor: Radio Eska Zdjęcie ilustracyjne

Sosnowiec

Sosnowiec. Brutalne morderstwo dwóch osób. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie

2024-02-12 10:48

W niedzielę w jednym z domów jednorodzinnych w Sosnowcu znaleziono zwłoki dwóch osób. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano podejrzanego w sprawie. W poniedziałek Prokuratura w Sosnowcu wszczęła śledztwo w tej sprawie

Podwójne morderstwo w Sosnowcu. Zatrzymano podejrzanego

W niedzielę, 11 lutego w domu jednorodzinnym przy ulicy Wapiennej służby znalazły zwłoki dwóch osób. Należały one do małżeństwa - 66-letniej kobiety i 67-letniego mężczyzny.

W niedzielę zatrzymaliśmy w związku z tą sprawą jednego mężczyznę. Do zatrzymania doszło poza terenem województwa śląskiego" – powiedział PAP prok. Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Jak przekazał prokurator, zatrzymany mężczyzna w poniedziałek powinien zostać doprowadzony do prokuratury w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności. Według nieoficjalnych informacji brutalnego morderstwa miał dokonał syn małżeństwa. Z którym już wcześniej niejednokrotnie były problemy.

W ubiegłym roku w wakacje miałem z nim bardzo nieprzyjemne spotkanie. Mieszkamy naprzeciwko tego domu. Krzyczał, że mnie zabije, że mam od niego w czapę. Nie wiem, o co mu chodziło, absolutnie nigdy nie wszedłem z nim w żaden konflikt, to był niezrównoważony człowiek. Wiele razy przyjeżdżała tutaj policja na interwencję - powiedział "Faktowi" najbliższy sąsiad zmarłych.

Dwaj prokuratorzy przeprowadzili na miejscu oględziny, których celem było zabezpieczenie śladów oraz dowodów zbrodni. Uczestniczył w nich biegły z zakresu medycyny sądowej.

 Ciała zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok, która została już zlecona Zakładowi Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – dodał Łubniewski.

Źródło: PAP/Patryk Osadnik

Najsłynniejsi seryjni mordercy PRL

Pytanie 1 z 10
Karol Kot, krakowski morderca z lat 60. nazywany był...