Wypadek Solarnia

i

Autor: Klobucka.pl/ zdj. ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek żołnierzy w powiecie tarnogórskim. Kilku z nich zostało rannych. Trafili do szpitala

W Kaletach na drodze leśnej doszło do wypadku pojazdu wojskowego. Z nieznanych przyczyn samochód marki Jelcz, przewożący żołnierzy, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Pięciu żołnierzy trafiło do szpitala.

Wypadek w Kaletach. Samochód wojskowy uderzył w drzewo

Do zdarzenia doszło w czwartek, 18 kwietnia. Po godzinie 1.00 do służb wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu wojskiego na terenie Kalet.

Na drodze leśnej pojazd wojskowy marki Jelcz prowadzony przez 43-letniego mężczyznę, z nieustalonych dotąd przyczyn, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Pięciu żołnierzy w wieku od 20. do 31. lat trafiło do szpitala - przekazuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Pojazdem podróżowało sześć osób - pięciu mężczyzn i jedna kobieta. Żołnierze doznali obrażeń niezagrażających życiu i zdrowiu. Po zaopatrzeniu przez zespół medyczny zostali wypuszczeniu do domu. Sprawa została przekazana żandarmerii wojskowej, a jeszcze dziś trafi do Prokuratury Wojskowej Katowice-Południe.

Wiadomo też, że wszyscy podróżujący samochodem wojskowym byli trzeźwi. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że żołnierze uczestniczący wypadku pochodzą z województwa mazowieckiego.

Wybuch w Solarni. Zginęli dwaj żołnierze

Przypomnijmy, że pod koniec marca w Solarni (pow. lubliniecki) doszło do wybuchu trytolu. Zginęli w nim dwaj saperzy z Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Więcej o tym tragicznym zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia możecie zobaczyć w galerii.