LPR

i

Autor: Justyna Świderska/ Zdj. ilustracyjne Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Wiadomości

Wypadek w Hucie Cynku Miasteczko Śląskie. Mężczyzna spadł z wysokości. Lądował śmigłowiec LPR

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na terenie Huty Cynku Miasteczko Śląskie. Mężczyzna w trakcie pracy spadł z wysokości. Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Śląskie. Mężczyzna spadł z wysokości na terenie huty cynku

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 26 lutego. Po godzinie 12.00 do Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach wpłynęło zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na terenie Huty Cynku w Miasteczku Śląskim, mieszczącej się przy ulicy Hutniczej. Mężczyzna miał tam spaść z wysokości

Jak ustalili policjanci 52-letni mieszkaniec Miasteczka Śląskie w trakcie wykonywanie swoich obowiązków spadł z kilku metrów, konieczna była pomoc ratowników medycznych - przekazał sierż. szt. Kamil Kubica, rzecznik prasowy KPP w Tarnowskich Górach.

Na miejsce wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lekarz zdecydował, że mężczyzna wymaga hospitalizacji. Ranny został przetransportowany do szpitala w Sosnowcu. Mężczyzna był przytomny, dlatego policjanci zbadali go pod kątem obecności alkoholu. Mieszkaniec Miasteczka Śląskiego był trzeźwy. Na chwilę obecną nie wiadomo, jakich obrażeń doznał podczas upadku.

Na miejsce wezwano także Powiatowego Inspektora Pracy, który będzie wyjaśniał okoliczności zdarzenia.