Potworny wypadek w Ciągowicach. Zginął bardzo młody kierowca

2022-08-11 14:26

Tragiczny wypadek w Ciągowicach na trasie DW 796. Rozpędzony samochód osobowy wjechał czołowo wprost pod jadącego TIRa. Młody kierowca auta zginął na miejscu. Na miejscu cały czas trwają czynności pod nadzorem prokuratury. Droga jest zamknięta.

Wypadek śmiertelny w Ciągowicach

Do koszmarnego wypadku doszło w czwartek na trasie DW 796 w Ciągowicach. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody: osobowy mitsubishi i ciężarowy samochód z naczepą. W wyniku potężnego uderzenia zginął na miejscu młody kierowca.

- Kierowca jest bardzo młody. Ustalamy jego tożsamość. Jest to bardzo utrudnione ze względu na stan zwłok. Samochód osobowy wpadł pod tira - mówi sierż. Konrad Kluza.

Jak doszło do tragicznego wypadku w Ciągowicach?

Według ustaleń policji, do wypadku doszło w momencie, gdy kierowca mitsubishi decydował się na wyprzedzanie innego samochodu. Zjechał wówczas na przeciwległy pas ruchu i czołowo uderzył w tira. Uderzenie było tak silne, że przód mitsubishi praktycznie został zmiażdżony. 

Na zdjęciach z akcji ratunkowej wyraźnie widać, że w tym miejscu jest podwójna linia ciągła. Mitsubishi jechał od strony Zawiercia w stronę Dąbrowy Górniczej. Droga w tym miejscu biegnie lekko pod górę, co też nie ułatwiało manewru wyprzedzania.

Policyjna Akcja prędkość

Jutro zawierciańscy policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich głównym celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

 Już jutro na drogach powiatu zawierciańskiego policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Kierujący powinni spodziewać się zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie. Szczególną kontrolą objęte zostaną miejsca, gdzie często dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych.

Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych, dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Zawierciańscy policjanci apelują o rozsądek za kierownicą! Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE