Śmiertelny wypadek pod Gliwicami

i

Autor: KM PSP w Gliwicach / Facebook

Wypadek samochodowy pod Gliwicami. Zginął 37-letni kierowca

W niedzielę 25 września 2022 r., doszło do wypadku samochodu osobowego w Wielowsi-Kotkowie. Mimo podjętej próby ratunkowej kierowca zmarł.

W niedzielę 24 września dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach otrzymał o godzinie 5.43 zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Wielowsi-Kotkowie.

Na miejsce od razu wysłano zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy natrafili na osobę poszkodowaną w samochodzie, która nie dawała żadnych oznak życia. Natychmiast przystąpiono do ewakuacji kierowcy z pojazdu i podjęto resuscytację krążeniowo oddechową z wykorzystaniem AED. Niestety pomimo próby uratowania mężczyzny i wysiłków włożonych przez strażaków przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon 37-letniego kierowcy.

W samochodzie nie znajdował się nikt oprócz kierowcy. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn zdarzenia

Apelujemy o ostrożność i uwagę za kierownicą szczególnie teraz w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym. Opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok, mokra a przy tym śliska jezdnia to czynniki pogarszające warunki drogowe. Jedne powodują duże ograniczenie widoczności, drugie zaś zdecydowanie wydłużają drogę hamowania. Okres jesienno – zimowy charakteryzuje się także koniecznością zmniejszenia prędkości z jednoczesnym zwiększeniem odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna, nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną! - apelują policjanci.