Wypadek na budowie biurowca .KTW w Katowicach. Mężczyzna wspinał się po żurawiu, spadł z wysokości trzeciego piętra

2021-02-08 14:44
Katowice. Akcja ratunkowa w centrum miasta
Autor: Informacje drogowe Śląsk i okolice/Screen

Do bardzo groźnego wypadku doszło w poniedziałek, 8 lutego na budowie wieżowca .KTW 2 w Katowicach. Mężczyzna wtargnął na plac budowy, zaczął wspinać się po żurawiu. W pewnym momencie runął w dół

Wypadek na budowie KTW w Katowicach. Mężczyzna spadł z wysokości trzeciego piętra

Do bardzo groźnego wypadku doszło na budowie wieżowca .KTW 2 w centrum Katowic. Nieznany mężczyzna wtargnął na plac budowy i zaczął wspinać się po żurawiu.

- Najpierw pokonał ogrodzenie, następnie zaczął się wspinać po żurawiu wieżowym. Niestety, zakończyło się to upadkiem z wysokości - mówi Agnieszka Żyłka z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w rozmowie z "Super Expressem".

Obrażenia mężczyzny były na tyle poważne, że na miejsce został zadysponowany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do wypadku doszło tuż po godzinie 13.00. Według relacji świadków mężczyzna spadł z wysokości około 20 metrów.

Okoliczności wypadku będą jeszcze badane, ale wiadomo na pewno, że poszkodowany mężczyzna nie był pracownikiem budowy.

Jak poinformowała Marta Stach, senior account manager w Imago Public Relations, na nagraniach z kamer monitoringu umieszczonych na budowie widać moment, w którym mężczyzna biegnie w kierunku jednego z żurawi, a następnie zaczyna się na niego wspinać. Chwilę potem mężczyzna spadł na ziemię, a pracownicy budowy wezwali służby ratunkowe.

Super Raport 08.02 (Goście: Adam Bielan - europoseł, Porozumienie; Marcin Ociepa - Porozumienie, wiceszef MON oraz prof. Antoni Dudek)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE