Nauczyciele ze Śląska nie chcą badać się pod kątem koronawirusa. Powrót dzieci do szkół się opóźni?

2021-02-08 13:50
Nauczyciele ze Śląska nie chcą badać się pod kątem koronawirusa. Powrót dzieci do szkół się opóźni?
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Zaledwie 5 tys. nauczycieli i innych pracowników szkół podstawowych z woj. śląskiego zgłosiło udział w rozpoczętych w poniedziałek, 8 lutego ponownych testach tej grupy na obecność koronawirusa – poinformowała rzeczniczka wojewody Alina Kucharzewska. Z czego wynika tak nikłe zainteresowanie badaniami na koronawirusa?

Nauczyciele ze Śląska nie chcą badać się pod kątem koronawirusa

W poniedziałek, 8 lutego miały rozpocząć się kolejne testy na koronawirusa wśród nauczycieli ze szkół podstawowych. W połowie stycznia nauczycieli testowano przed powrotem do szkół uczniów klas I-III, pod koniec ferii zimowych. Wtedy udział w dobrowolnych i bezpłatnych testach zgłosiło blisko 20 tys. pracowników śląskich szkół. Jak podaje Śląski Urząd Wojewódzki, teraz badaniom chce się poddać zaledwie 5 tys. nauczycieli.

Polska Agencja Prasowa przypomina, że do klas I-III szkół podstawowych w woj. śląskim chodzi 128 tys. uczniów. Opiekuje się nimi 18 tys. nauczycieli w 1373 szkołach.

Dyrektor Wydziału Jakości Edukacji Kuratorium Oświaty w Katowicach Anna Kij poinformowała w poniedziałek PAP, że od powrotu uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej po feriach zimowych liczba szkół, w których z powodu stwierdzonych zakażeń koronawirusem zajęcia były zawieszone w związku z opinią powiatowego inspektora sanitarnego była różna w poszczególnych dniach i mieściła się w przedziale od kilku przypadków w pierwszym tygodniu do kilkunastu w ostatnich dwóch tygodniach. Zawieszenie zajęć oznacza, że nauka w danej placówce znów odbywa się zdalnie.

5 lutego zajęcia zawieszono w 20 szkołach podstawowych, przy czym w 18 zawieszenie dotyczyło tylko niektórych klas. W ostatnich trzech tygodniach w dwóch podstawówkach czasowo zawieszono wszystkie zajęcia. (PAP)

SEKSOWNA Camila Giorgi rywalką Igi Świątek!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE