Wypadek na A1 w Częstochowie. Trzy auta zderzyły się we mgle

2022-11-26 8:49

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło na autostradzie A1 na wysokości węzła Częstochowa Południe. W gęstej mgle zderzyły się trzy samochody. Są ranni, którzy trafili do szpitala.

Wypadek na autostradzie A1

Do wypadku na autostradzie A1 w Częstochowie doszło w nocy z piątku na sobotę po godz. 3. Zderzyły się ze sobą trzy samochody. Jak wynika z ustaleń policji, na jezdni w kierunku Radomska jeden z pojazdów najechał na tył drugiego. W te auta uderzył następnie jeszcze jeden samochód. 

Do wypadku na A1 doszło w trudnych warunkach atmosferycznych. Panowała gęsta mgła, która znacznie utrudniała widoczności i prawidłowe ocenienie odległości. Dodatkowo na jezdni było bardzo ślisko, bo temperatura zeszła blisko 0 st. C.

- Po usunięciu i zabraniu rozbitych samochodów przez pomoc drogową, ruch na autostradzie w obie strony został przywrócony - informuje oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W wypadku jedna osoba została poważnie ranna i zabrana do szpitala. Pozostali uczestnicy wypadku zostali także zabrani na obserwację, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zdjęcia z wypadku na A1 w Częstochowie

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE