Wypadek na A1. Rozpędzony mercedes zderzył się z cysterną. Autostrada zamknięta

2022-10-11 9:31

Wypadek na autostradzie A1 wyglądał koszmarnie. Rozpędzony samochód osobowy zderzył się z cysterną przed MOP Rowień w Żorach. Autostrada z Gliwic do Ostrawy została zamknięta na czas trwania akcji ratunkowej.

Wypadek na autostradzie A1

Do bardzo poważnie wyglądającego wypadku doszło we wtorek przed godz. 8 na autostradzie A1 przed węzłem Żory. Na jezdni w kierunku Ostrawy zderzyły się dwa samochody osobowy mercedes i samochód ciężarowy cysterna. Samochód osobowy został rozerwany siłą uderzenia. Przód samochodu zahaczył o tylną część cysterny i został zmiażdżony.

- Osobówka wjechała w tył cysterny. Uderzenie było tak silne, że z samochodu wypadł silnik - informują świadkowie wypadku.

Kierowca samochodu osobowego został ranny. Na miejscu wypadku szybko przyjechała straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Samochód osobowy po uderzeniu w cysternę przewrócił się i dachował. Kierowca w poważnym stanie został zabrany do szpitala.

Kierowcy cysterny nic się nie stało. Sama cysterna została lekko uszkodzona.

Autostrada A1 jest zamknięta na czas trwania akcji ratunkowej i usuwania wraku. Przejazd możliwy jest tylko prawym skrajnym pasem awaryjnym.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE