Wypadek microcara. Auto zmiażdżone jak pudełko. Pasażerka zginęła

2022-07-25 11:36

Do tragicznego wypadku microcara doszło w Krzepicach w powiecie kłobuckim. W mały samochód czołowo wjechała rozpędzona toyota, prowadzona przez 19-latkę. Auto zostało w połowie zmiażdżone jak pudełko. Pasażerka zginęła.

Wypadek microcara w Krzepicach okazał się tragiczny w skutkach. W nocy z soboty na niedzielę w szpitalu zmarła 60-letnia pasażerka. W szpitalu w ciężkim stanie przebywa jej 64-letni mąż. do wypadku doszło, gdy w prawidłowo jadący microcar czołowo wjechała toyota, prowadzona przez 19-latkę.

- Wszyscy uczestnicy zdarzenia drogowego zostali przewiezieni do szpitali. Kierująca toyotą była trzeźwa, lecz dodatkowo pobrano od niej krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. Niestety w nocy w wyniku poniesionych obrażeń, pasażerka microcara zmarła - informuje policja w Kłobucku.

Jak doszło do wypadku w Krzepicach?

Policja zaznacza, że dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia, będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni między innymi skorzystają z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

Wiadomo jednak już, że do wypadku doszło w Krzepicach na trasie w kierunku Częstochowy w sobotę tuż przed godz. 16.20. 19-letnia mieszkanka Krzepic jechała po dobrze sobie znanej drodze i nagle na łuku zjechała na lewy pas ruchu mimo, że w tym miejscu są dwie ciągłe linie.

Niestety w tym samym czasie z naprzeciwka jechał microcar, prowadzony przez 64-letniego mężczyznę. Kierowca nie miał żądnych szans na szybką reakcję. Auta zderzyły się w dużą siłą tuż za mostem przy ul. Młyńskiej.

- Czytelnicy informowali, że konieczna była reanimacja poszkodowanego, a do wydobycia ze zniszczonego pojazdu pasażerki, trzeba było użyć narzędzi hydraulicznych, kobieta była zakleszczona we wraku auta - informuje Jarosław Brzęczek z klobucka.pl

Niestety pasażerki microcara nie udało się uratować.

- Poszkodowana we wczorajszym wypadku w Krzepicach zmarła dzisiaj w nocy na skutek poniesionych obrażeń w wyniku wczorajszego zdarzenia. Mężczyzna w stanie ciężkim przebywa w innym szpitalu w Częstochowie - informowała mł.asp. Marlena Wiśniewska.

Wypadek microcara

Policjanci przypominają, że microcarami mogą kierować osoby, które mają prawo jazdy co najmniej na kategorie AM. Przeświadczenie, że tego typu pojazdami można poruszać się na tzw. dowód osobisty, jest mylne. Niestety nie wszyscy użytkownicy małych czterokołowców są uprawnieni do kierowania nimi. W wielu przypadkach spowodowane jest to nieznajomością przepisów i sugerowaniem się zdaniem niekiedy nawet samych sprzedawców.

Microcary to pojazdy modne ostatnio zwłaszcza wśród seniorów. Często przekazywane rodzicom czy dziadkom w prezencie. Decydując się na zakup małego czterokołowca, zweryfikujmy czy obdarowany ma uprawnienia. Nie zapominajmy jednak, by w trosce o bezpieczeństwo na drodze zadbać też o weryfikację umiejętności i zdolności do kierowania pojazdem naszego seniora.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE