Wybuch koksowni w Dąbrowie Górniczej. Jeden z pracowników walczy o życie

2022-09-23 10:10
Wybuch koksowni w Dąbrowie Górniczej. Jeden z pracowników walczy o życie
Autor: PSP Dąbrowa Górnicza

W czwartek 22 września 2022 r. na terenie koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej prawdopodobnie doszło do wybuchu pyłu węglowego. W wyniku zdarzenia ucierpiało 6 pracowników. Jeden z poszkodowanych jest w stanie zagrożenia życia.

Wczoraj przed godziną 15.00 na terenie koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej doszło do wybuchu.  - Eksplodowała maszyna do wstępnej obróbki węgla tzw. kruszarka. W obiekcie występowało dość duże zapylenie. Mamy sześć osób rannych. Ich dokładne obrażenia nie są znane. Akcja cały czas trwa. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który zabrał najprawdopodobniej jedną z osób do szpitala - mówił zaraz po wybuchu Bartłomiej Osmólski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. 

Poszkodowani w wybuchu w koksowni

Na miejscu oprócz straży pożarnej działały także zastępy ratowników medycznych. W sumie przyjechało 5 zastępów oraz 2 śmigłowce LPR.

Przed godzina 15.00 otrzymaliśmy wezwanie do wybuchu przy koksowni w Dąbrowie Górniczej. Na miejscu było 5 zastępów ratownictwa medycznego i dwa śmigłowce ratunkowe z Gliwic i z Krakowa. Na miejscu było 6 poszkodowanych. Trzy osoby znajdowały się w stanie zagrażającym życie. Wszyscy pacjenci zostali przetransportowani do szpitali. Dwoje pacjentów zostało przetransportowanych śmigłowcami, jeden trafił do szpitala w Sosnowcu, drugi do Katowic Ochojec. Dwóch pacjentów przewieziono do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Następni poszkodowani trafili do szpitala w Czeladzi i szpitala w Dąbrowie Górniczej – informuje Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu.

Jeden z poszkodowanych walczy o życie

Dwóch z pacjentów przetransportowanych do szpitali trafiło wieczorem 22 września do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. W placówce przebywa 4 poszkodowanych w wyniku wybuchu. Stan trzech z nich jest stabilny. Jeden z pacjentów znajduje się w stanie zagrożenia życia i przebywa na OIOM-ie.

W tej chwili w Centrum Leczenia Oparzeń znajduje się czterech poszkodowanych w wyniku wybuchu. Dwóch zostało przewiezionych bezpośrednio po wybuchu, dwóch później w godzinach wieczornych po wstępnej diagnostyce. Trzech pacjentów znajduje się na oddziale chirurgii ogólnej i tam jest stan określony jako stabilny. Natomiast jeden pacjent w stanie zagrożenia życia jest na OIOM-ie – informuje rzecznik prasowy Centrum Leczenia Oparzeń Wojciech Smętek.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE