Harry Potter: usunięta scena z Insygniów Śmierci. W książce była to niezwykle ważna chwila!

i

Autor: Wiese/FaceToFace/REPORTER Zdjęcie poglądowe

Harry Potter

Harry Potter. Ta usunięta scena z Insygniów Śmierci porusza do łez. Pamiętamy ją z książki!

2024-05-01 13:27

Ta usunięta z filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci scena porusza do łez! Nie da się ukryć, że był to również ważny, wręcz przełomowy moment dla Harry'ego w samej książce autorstwa J.K.Rowling. Czemu ostatecznie możemy zobaczyć ją dopiero po tym, jak film trafił wiele lat temu na ekrany w kinach? Dlaczego została skasowana?

Filmy o Harry'm Potterze wciąż cieszą się popularnością i uwielbiane są przez fanów za tę magię, którą wprowadziły w nasze życie. Chociaż nie zawsze pozostawały wierne książkowemu pierwowzorowi, to pokochaliśmy je niemal równie mocno jak sagę, która wyszła spod pióra J.K.Rowling. Każdy film trwa ponad dwie godziny i dlatego, niektóre sceny zostały z niego usunięte. O jednej z nich pisaliśmy w tym artykule: Usunięta scena z Harry'ego Pottera. Dzięki niej lepiej zrozumielibyśmy tę historię? W pierwszej części Insygniów Śmierci mogliśmy natomiast być świadkami wzruszającego pożegnania głównego bohatera i jego kuzyna.

Pyrkon 2023 - co będzie się działo w Poznaniu w weekend 16-18 czerwca?

Harry Potter: usunięta scena z Insygniów Śmierci

Dudley Dursley nie był najlepszym ciotecznym bratem, by nie powiedzieć, że był wręcz okrutny i zły. Wiele zmieniło się jednak po wydarzeniu, które miało miejsce w Zakonie Feniksa. To wtedy Harry uratował swojego kuzyna przed atakującymi go dementorami i jak się okazało - zyskał sobie jego szacunek. Dudley podzielał przez większość czasu poglądy swoich rodziców i naśladował ich w zachowaniu. Skoro dorośli pomiatają Harry, to czemu nie on? Jednak już w książce Książę Półkrwi dostajemy pierwsze sygnały, że coś się zmieniło. Dudley zostawia pod drzwiami Harry'ego herbatę. W Insygniach Śmierci, gdy Harry żegna się ze swoją rodziną, która ma znaleźć się w bezpiecznej kryjówce, to właśnie Dudley wykazuje zainteresowanie, co dalej będzie się działo z jego kuzynem. Dlaczego z nimi nie jedzie? Później olbrzym ściska rękę czarodzieja, co jest jednocześnie pożegnaniem i pojednaniem. Łzy same cisną się do oczu prawda? A teraz zobaczcie to w filmowym wydaniu! Scenę znajdziecie w poniższym wideo!

QUIZ: którą postacią z Harry'ego Pottera jesteś? Sprawdź już teraz!

Pytanie 1 z 10
W wolnej chwili wolisz: