Wybuch butli z gazem i pożar w Rybniku. Cztery osoby w szpitalu

2020-09-27 11:01 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Straż Pożarna
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Straż Pożarna

Dwie osoby z oparzeniami i dwie podtrute dymem trafiły do szpitala po wybuchu gazu i pożaru w jednym z mieszkań w centrum Rybnika. Do zdarzenia doszło dziś rano. Z czterokondygnacyjnego budynku ewakuowano kilkanaście osób.

Gaz ulatniał się prawdopodobnie z nieszczelnej instalacji zasilanej 11-kilogramową butlą LPG. W momencie wybuchu w mieszkaniu przebywały dwie osoby: 63-letni mężczyzna i 59-letnia kobieta.

- Te osoby zostały najbardziej poszkodowane w zdarzeniu. Mężczyzna został zabrany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala, a kobieta ambulansem. W reakcji na to zdarzenie trzy osoby, sąsiedzi pośpieszyli na pomoc i te osoby nawdychały się dymu. Dwie z nich wymagały hospitalizacji, a jednej udzielono pomocy medycznej na miejscu - powiedział nam rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku Bogusław Łabędzki.

Pożar całkowicie zniszczył mieszkanie. Będący na miejscu Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził, że budynek nie nadaje się w tej chwili do zamieszkania. 12 osób ewakuowanych z mieszkań przebywa w podstawionym autobusie miejskim.

Na miejscu zdarzenia pracują technicy policyjni, którzy badają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

W akcji brało udział pięć zastępów straży pożarnej.

Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.