Wstrzymane będą przyjęcia pacjentów na neurologię w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach

i

Autor: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach/FB

Zdrowie

Wstrzymane będą przyjęcia pacjentów na neurologię w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach

2023-12-08 21:16

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach od 12 grudnia 2023 r. tymczasowo zawiesza działalność Oddziału Neurologii i Udarowego. Jaki jest powód?

Od 12 grudnia 2023 r. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach wstrzymuje przyjęcia pacjentów na Oddziału Neurologii i Udarowego. Taką informację placówka podała w swoich mediach społecznościowych.

Decyzja spowodowana jest ogólnopolskim problemem braku lekarzy, który dotyka wielu szpitali, w tym aktualnie szpitala Megrez w Tychach. Szpital robił i robi wszystko, co w jego mocy, aby jak najszybciej znaleźć lekarzy niezbędnych do pracy w oddziale: prowadzone są liczne rozmowy celem ściągnięcia kadry medycznej, publikowane są oferty pracy na wielu specjalistycznych i medycznych portalach internetowych" - czytamy w informacji.

Według Centralnego Rejestru Lekarzy RP, w Polsce jest zaledwie 4557 czynnie pracujących lekarzy neurologów. Oznacza to, że na jednego neurologa przypada ok. 6800 dorosłych pacjentów, a średni czas oczekiwania na udzielenie świadczeń neurologicznych w poradni to nawet 145 dni (dane portalu Świat Przychodni z 8.12.2023 r.).

Pacjenci będą kierowani do okolicznych szpitali, w tym zwłaszcza do tych, z którymi szpital Megrez zawarł porozumienia na czas zawieszenia oddziału. Pacjenci wymagający opieki neurologicznej będą mieli ją zapewnioną w Szpitalu Joannitas w Pszczynie, a pacjentom wymagającym opieki po udarach, zostanie ona zapewniona w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu" - informuje placówka w Tychach.

Na razie nie wiadomo na jaki okres Oddział Neurologii i Udarowy będzie zawieszony. 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/