Spacer po Gliwicach

i

Autor: Pixabay

Wspólny spacer, wspólne życie! Spacer dla obywateli Ukrainy!

2022-10-25 13:03

Dziedzictwo jako klej społeczny pod taką nazwą w najbliższą niedzielę odbędzie się Spacer po Gliwicach dla obywateli Ukrainy zorganizowany przez Stację Artystyczną Runek w Gliwicach.

- Spotykamy się rano w niedziele o godzinie 10.00 w Stacji Artystycznej Rynek i potem wychodzimy na płytę rynku. Tam wyjaśnimy o co chodzi w tym spacerze, pokażemy najważniejsze miejsca w Gliwicach i pokażemy, Że Gliwice są miastem wielokulturowym i społecznym. Chcemy przede wszystkim sprawić by nasi nowi sąsiedzi poczuli się tu dobrze. - Mówi Beata Dziewońska ze Stacji Artystycznej Rynek. 

Celem spaceru będzie pokazanie obywatelom Ukrainy historii miasta, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na fakt, że Gliwice, począwszy od średniowiecza były miastem wielu różnych kultur, religii i języków. Spacer odbędzie się w towarzystwie tłumacza języka ukraińskiego. Wstęp wolny. Zapisy pod adresem zapisysar@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona.

Ola Grochowska

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE