Dotacja dla stowarzyszeń i organizacji z całego regionu na upowszechnianie kultury fizycznej

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Wydarzenia

Dotacja dla stowarzyszeń i organizacji z całego regionu na upowszechnianie kultury fizycznej

2024-02-27 16:19

Aż 64 organizacje w woj. śląskim otrzymały w sumie ponad 4 mln zł na rozwój m.in. kultury fizycznej i sportu akademickiego. Kwotą 600 tys. zł wsparto także dwie jednostki WOPR. Uroczyste wręczenie czeków odbyło się w poniedziałek, 26 lutego na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Ponad 4 mln zł dla organizacji na rozwój sportu 

Województwo przyznało środki stowarzyszeniom i organizacjom z całego regionu tytułem upowszechniania kultury fizycznej oraz bezpieczeństwa publicznego. Symboliczne czeki wręczono 26 lutego na Stadionie Śląskim. Wsparto 64 organizacje kwotą ponad 4 mln zł w zakresie kultury fizycznej oraz dwie jednostki WOPR kwotą 600 tys. zł.

- Ważne jest też miejsce, gdzie przekazujemy czeki – Stadion Śląski to kolebka regionalnego sportu, obiekt o szczególnym dla nas znaczeniu, na którym przez dekady kibice byli świadkami wydarzeń, które zapisały się złotymi zgłoskami na kartach historii – podkreśliła wiceprzewodnicząca Sejmiku, Urszula Koszutska.

Środki przydzielono w ramach otwartego konkursu

- Przekazane dziś środki to pieniądze zawsze dobrze wydane. Trafiają na szkolenie młodzieży, zakup sprzętu, organizację szkoleń i obozów sportowych. Jestem przekonana, że w jakiejś mierze także dzięki temu wsparciu usłyszymy dużo dobrego o wychowankach klubów i stowarzyszeń sportowych. Trzymamy kciuki za ich przyszłe sukcesy. Zaś sport także szlifuje intelekt - dodała.

Pieniądze rozdysponowano w takich obszarach jak: upowszechnianie kultury fizycznej, sportu akademickiego, szkolenia kadry wojewódzkiej młodzików, udziału w finałach mistrzostw Polski zawodników reprezentujących woj. śląskie oraz finałach ogólnopolskich olimpiad młodzieżowych, sporty lotnicze i motorowe oraz bezpieczeństwa publicznego, gdzie pieniądze zostaną przekazane do regionalnych oddziałów WOPR i GOPR.

Znasz te teksty komentatorów sportowych? One przeszły do historii

Pytanie 1 z 15
„On jest szalony, ale wnosi do sportu to, co jest fantastyczne, niepowtarzalne!” - krzyczał Włodzimierz Szaranowicz podczas konkursu w Vancouver w 2009 roku. Kogo dotyczyły te słowa?