Policjantki uratowały życie

i

Autor: Śląska Policja

Wiadomości

Wodzisławskie policjantki uratowały życie 34-latka. Mężczyzna przestał oddychać w trakcie jazdy

Policjantki z Wodzisławia Śląskiego uratowały 34-letniego mężczyzny. W trakcie transportu do szpitala mężczyzna zasłabł w samochodzie swojego szwagra. Mundurowe przejeżdżając ulicą Raciborską w Rydułtowach zauważyły osobę nieprzytomną, która była reanimowana. Policjantki udzieliły mężczyźnie pierwszej pomocy i kontynuowały reanimację do momentu przyjazdu karetki

Policjantki uratowały życie nieprzytomnemu mężczyźnie

We wtorek, 23 kwietnia policjantki z wodzisławskiej komendy pełniły wspólną służbę. Około godziny 8.30, st. post. Kinga Ruszczyk i st. post. Alicja Nowakowska przejeżdżały ulicą Raciborską w Rydułtowach.

Na zatoczce przystankowej zauważyły leżącego mężczyznę, który był reanimowany. Policjantki natychmiast zatrzymały radiowóz i podbiegły do leżącego mężczyzny. Okazało się, że 38-letni mężczyzna wiózł swojego 34-letniego szwagra do rybnickiego szpitala. Podczas jazdy zauważył, że jego pasażer przestał oddychać. Zatrzymał samochód na zatoczce przystankowej, wyciągnął szwagra z auta i rozpoczął jego reanimację.

Policjantki natychmiast przystąpiły do działania. Sprawdziły funkcje życiowe 34-latka i rozpoczęły jego reanimację. Jedna z nich prowadziła pośredni masaż serca, druga natomiast pojechała do pobliskiego komisariatu po defibrylator. Po chwili na miejsce przyjechała straż pożarna i karetka ratownictwa medycznego. Dalszą akcję przejęli medycy. Policjantki w tym czasie zabezpieczały miejsce działań.

W chwili gdy przyleciał wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, policjantki całkowicie zatrzymały ruch, aby helikopter mógł sprawie i bezpiecznie wylądować. Po chwili mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Mężczyzna przeżył, jest w stanie stabilnym.