Fotoradar w Zawierciu

i

Autor: Zawiercie112 / Facebook

W Zawierciu ktoś przebrał się za… fotoradar! Kierowcy byli zaskoczeni

W Zawierciu, w okolicy ul. Leśnej w niedzielę 30 października 2022 r., ktoś przebrał się za fotoradar i udawał, że robi zdjęcia przejeżdżającym pojazdom. Jak się okazało było to niecodzienne przebranie z okazji Halloween.

Fotoradary kojarzą się z urządzeniami, które rejestrują przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W niedzielę, w Zawierciu było inaczej. Przy ul. Leśnej fotoradar miał straszyć kierowców, a wszystko przez Halloween. W dodatku nie straszył sam fotoradar, a osoba, która się za niego przebrała.

Kim był zawierciański fotoradar?

Telewizji TVS udało się skontaktować z pomysłową osobą, która przebrała się za fotoradar. Kobieta wyjaśniła, że skoro na Halloween trzeba się przebrać za coś przerażającego, to dlaczego nie za fotoradar.

Jesteśmy ze znajomymi ekipą Graty Zjednoczone w województwie śląskim z szalonymi pomysłami, która robi zloty starych samochodów, uczestniczymy tez zawsze w zlotach znajomych ekip i jak tylko zobaczyłam zlot halloween'owy u zaprzyjaźnionej grupy wiedziałam, że muszę się przebrać za coś przerażającego w sensie motoryzacyjnym, czyli fotoradar! Bo który kierowca się obecnie nie boi mandatu po podwyższeniu taryf? - poinformowała telewizję TVS Weronika Synowiec z Jaworzna, sprawczyni całego zamieszania.

Przejeżdżający kierowcy widząc fotoradar na dwóch nogach przecierali oczy ze zdumienia. Podobną akcję przeprowadził kilka lat temu Remi Gaillard, który też przebrał się za fotoradar i udawał, że robi zdjęcia przejeżdżającym samochodom.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE