PS5 Pro

i

Autor: PlayStation

PlayStation

PS5 Pro może zastąpić graczy. Nowy patent Sony niepokoi fanów Soulslike'ów

2024-05-17 7:35

PlayStation strzela w ostatnich miesiącach nowymi patentami z rękawka. Najnowszy z nich ma dotyczyć dostosowywania poziomu trudności do umiejętności gracza. Co ciekawe, propozycja Sony wydaje się martwić fanów oraz tych, którzy kochają wymagające produkcje.

Nie można zaprzeczyć, że gry wideo są bardziej dostępne dla mas niż kiedykolwiek wcześniej. Mamy wiele możliwości, jeśli chodzi o konsumowanie najnowszych perełek AAA lub produkcji niezależnych. Jednakże, przedmiotem gorącej debaty w branży gier jest stopień trudności gier, a nowy patent PlayStation wydaje się stanowić rozwiązanie, być może kosztem przyjemności gracza.

Czytaj też: PS6 — Data premiery, specyfikacja, kompatybilność wsteczna. Wszystko, co wiemy o nowej konsoli Sony

Sony zmniejszy poziom w grach? Tak sugeruje patent

Fragment najnowszego patentu brzmi: „Zebrane dane można ocenić w celu ustalenia, czy poziom wydajności gier użytkownika odpowiada oczekiwanemu poziomowi wydajności. Jeżeli poziom wydajności gry użytkownika nie odpowiada oczekiwanemu poziomowi wydajności, parametry zmieniające trudność gry mogą zostać automatycznie zmienione”.

Czytaj też: PS5 Pro — Data premiery, specyfikacja, cena. Wszystko, co wiemy o nowej konsoli Sony

Chociaż nie jest to wyraźnie powiedziane, patent ten sugeruje, że trudność gier wideo będzie mogła być automatycznie dostosowywana w przyszłych grach.

W praktyce oznaczałoby to, że jeśli ciągle umierasz, szczególnie w wymagającym segmencie rozgrywki, gra dostosuje się i zmieni poziom trudności, aby ułatwić ci zadanie. Z drugiej strony, jeśli płynnie przechodzisz poziomy, gra może wprowadzić drobne korekty, aby uprzykrzyć ci zabawę.

Ponownie, w praktyce brzmi to całkiem nieźle, o ile można to wyłączyć i preferować ręczne ustawienia poziomu trudności. Jeśli będzie to bardziej przypominać kontrowersyjne dobieranie graczy w oparciu o umiejętności w grach online, nowy patent może wiązać się z ryzykiem rozwścieczenia graczy, zamiast wyświadczyć im przysługę.

Nie wiadomo również, kiedy nowy patent Sony miałby wejść w życie. Niewykluczone, że o takiej sensacji moglibyśmy usłyszeć przy okazji premiery PlayStation 5 Pro lub całkowicie nowej generacji konsol, mianowicie PlayStation 6.

Marianna Schreiber przed walką na CLOUT MMA 3. Żona polityka PiS chce bić się z dziennikarką na gołe pięści!

Nazywasz się fanem PlayStation? Rozwiąż nasz QUIZ i przekonaj się, czy jesteś godzien tego miana!

Pytanie 1 z 12
Który z tych kontrolerów PlayStation NIE jest fikcyjny?