W województwie śląskim próbują sprzedać... przejście graniczne z Czechami. Cena jest śmiesznie niska

i

Autor: Archiwum/UM Krzanowice W województwie śląskim próbują sprzedać... przejście graniczne z Czechami. Cena jest śmiesznie niska

Nieruchomości

W województwie śląskim próbują sprzedać... przejście graniczne z Czechami. Cena jest śmiesznie niska

To prawdopodobnie brzmi jak żart, ale sprawa jest poważna. Urząd jednego z miasteczek leżących w województwie śląskim przy granicy z Czechami wystawił na sprzedaż przejście graniczne. Co ciekawe, robi to nie po raz pierwszych, bo chętnych jak do tej pory na to nie było.

Przejście graniczne z Czechami wystawione na sprzedaż

Krzanowice to niewielkie miasteczko w południowej części województwa śląskiego, które leży przy granicy z Czechami. Tamtejszy urząd miejski niedawno wystawił na sprzedaż... przejście graniczne znajdujące się we wsi Pietraszyn przy ul. Trulleya 41. To nie żart. Konkretnie chodzi o przejście graniczne Pietraszyn-Sudice. Na sprzedaż wystawiono trzy działki o łącznej powierzchni 0,5 hektara. Znajdują się tam również zabudowania byłego, drogowego przejścia granicznego przy DW 916, w tym:

  • podpiwniczony budynek byłej strażnicy w zabudowie wolnostojącej posiadający 2 kondygnacje z poddaszem użytkowym oraz parterowy obiekt od strony frontowej budynku,
  • budynek dla kierowców,
  • 6 boksów garażowych,
  • budynek rozdzielni prądu i agregatu prądotwórczego,
  • budynek sanitarny.

Z uwagi na dotychczasowy sposób użytkowania (przejście graniczne) przedmiotowe obiekty mogą wymagać zgodnie z przepisami prawa budowlanego, zmiany sposobu użytkowania - czytamy w ogłoszeniu.

Część budynków oraz część znajdującego się tam gruntu jest przedmiotem najmu na czas określony, natomiast budynek główny strażnicy jest wolny od najmu. Wystawiony na sprzedaż teren i znajdująca się tam zabudowa może zostać przeznaczony do usług komercyjnych.

Cena za przejście graniczne jest śmiesznie niska

Ile jest warte przejście graniczne przy granicy z Czechami? Jak wynika z ogłoszenia, drogo nie jest. Cena wywoławcza wynosi 770 000 zł. Aby przystąpić do licytacji trzeba było wpłacić wadium w wysokości 77 tys. zł. Termin minął 17 listopada i - jak podał portal naszraciborz.pl, nikt wadium nie wpłacił a tym samym do przetargu zaplanowanego na 23 listopada nie dojdzie. 

Po raz pierwszy przejście graniczne próbowano sprzedać w ubiegłym roku. Wtedy cena wywoławcza wynosiła 800 tys. zł. wtedy również oferta nie spotkała się ze zbyt dużym zainteresowaniem.