W tych miastach jest najbezpieczniej. Policja podaje je jako wzór. Na listę trafił...Chorzów

Po raz kolejny rozdano nagrody dla najbezpieczniejszych miejscowości w Polsce. Trzecie miejsce w kategorii miast powiatowych trafiło do Chorzowa. To tam w 2021 roku odnotowano najmniejszą liczbę wypadków drogowych, rannych i zabitych.

Fundacja "Nadzieja" Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych we współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji prowadzi program "Bądź bezpieczny na drodze". W ramach inicjatywy organizowany jest plebiscyt na najbezpieczniejsze miejsca w Polsce w kategoriach województwa, powiatu i miasta powiatowego.

Nagroda jest przyznawana na podstawie danych dotyczących wypadków drogowych oraz ich skutków zarejestrowanych w Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji. Zwycięzcą plebiscytu zostaje miejscowość, gdzie odnotowano najniższą liczbę wypadków, liczbę rannych i zabitych.

Podczas IV Ogólnopolskiego Konwentu "Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego" zorganizowanego w Warszawie końcem października odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek.

W kategorii miast powiatowych tytuł najbezpieczniejszego miasta w Polsce 2021 uhonorowano Przemyśl (woj. podkarpackie). Drugie miejsce zajął Zamość (woj. lubelskie) a trzecie Chorzów (woj. śląskie).

Nagroda dla śląskiego miasta trafiła w ręce zastępcy prezydenta Chorzowa Marcina Michalika, który przekazał ją komendantowi chorzowskiej policji mł. insp. dr Grzegorzowi Matuszkowi.

Najbezpieczniejsze miasta w Polsce 2021. Laureaci plebiscytu

W kategorii Najbezpieczniejsze Województwo w Polsce 2021 przyznano tylko jedną statuetkę. Trafiła do województwa świętokrzyskiego.

W kategorii Najbezpieczniejszy Powiat w Polsce 2021 wygrał powiat bieszczadzki (woj. podkarpackie). Na drugim miejscu uplasował się powiat żuromiński (woj. mazowieckie), a trzecie miejsce zajął powiat białogardzki (woj. zachodniopomorskie).

Podczas tegorocznej gali uhonorowano również poszczególne miejsca w Polsce ze względu na bezpieczeństwo rowerzystów. Pod uwagę brano najmniejszą liczbę wypadków, tym razem z udziałem rowerzystów.

Nagroda dla Województwa Bezpiecznych Rowerzystów 2021 przyznano województwu warmińsko-mazurskiemu. w kategorii Powiatu Bezpiecznych Rowerzystów nagrodzono powiat kamiennogórski (woj. dolnośląskie), tymczasem Miastem Bezpiecznych Rowerzystów 2021 zostały Żory (woj. śląskie).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE