W szpitalu w Piekarach Śląskich powstanie nowa pracownia za 2 mln zł

i

Autor: Piekarskie Centrum Medyczne

W szpitalu w Piekarach Śląskich powstanie nowa pracownia za 2 mln zł

Za prawie 2 mln zł w piekarskim szpitalu powstanie pracownia bronchofiberoskopi. Placówka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia. Inwestycja zostanie zrealizowana w pierwszej połowie tego roku.

Nowa pracownia w piekarskim szpitalu już wkrótce zacznie działać

Szpital Miejski w Piekarach Śląskich otrzymał środki od resortu zdrowia (w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19), które zostaną przeznaczone na powstanie pracowni bronchofiberoskopii.

- Z punktu widzenia Szpitala Miejskiego jest to wyjątkowo istotna informacja. Zarząd od dłuższego czasu prowadził rozmowy, aby pozyskać te środki. Nowa pracownia to nie tylko nowe możliwości diagnostyczne Piekarskiego Centrum Medycznego, ale też zwiększenie przychodów, co pozwoli na częściowe ograniczenie strat. Inwestycja zostanie zrealizowana w pierwszej połowie tego roku i niebawem szpital zacznie świadczyć nowe usługi - napisał wiceprezydent Krzysztof Turzański. 

Bronchofiberoskopia to zabieg, który pozwala na oglądanie od wewnątrz dróg oddechowych - od strun głosowych i tchawicy, poprzez oskrzela, aż po ich drobne odgałęzienia. Bronchofiberoskopia jest wykonywana, dzięki użyciu cienkiego i elastycznego światłowodu (wprowadzany jest on przez usta lub nos). Wspomniany zabieg wykonuje się głównie w celach diagnostycznych, aby rozpoznać ewentualny proces nowotworowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE