Katowice: W szpitalu tymczasowym w MCK rusza od dziś punkt szczepień na Covid-19

2021-01-12 9:50 Dariusz Brombosz
MCK szpital
Autor: Agnieszka Kucjas

W tym tygodniu na Śląsk dotrze 25 tysięcy nowych szczepionek na koronawirusa. Tymczasem w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rusza dziś punkt szczepień na Covid-19. Dziś ma być zaszczepionych 50 medyków. Do końca tygodnia 180.

Pilna Pomoc dla Oliwii Hyla z Boguchwałowic

Od trzech tygodni sytuacja epidemiczna na Śląsku i w Zagłębiu, jeśli chodzi o poziom nowych zakażeń, utrzymuje się na zbliżonym poziomie. Jak informuje Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski, po świętach i sylwestrze obserwuje się delikatny wzrost nowych przypadków Covid-19. Ale o konkretnych statystykach na ten moment jeszcze służby wojewody nie informują.

Szczepienia w szpitalach węzłowych idą bardzo sprawnie. 25 tys. szczepionek ma dzisiaj dotrzeć do woj. śląskiego. Mamy nadzieję, że liczby szczepionych będą cały czas na bardzo wysokim poziomie tym bardziej, że 15 stycznia zaczynamy szczepić osoby z pierwszego etapu – powiedział wojewoda Wieczorek. I dodaje. – Od wtorku 12 stycznia ruszamy z szczepieniami w szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

ZOBACZ TAKŻE: Potężny wstrząs na Śląsku. Zakołysało domami w Katowicach, Sosnowcu, Siemianowicach, Chorzowie i Bytomiu

Dziś, 12 stycznia zostanie zaszczepionych w MCK 50 pierwszych medyków, do końca tygodnia 180, głównie z szpitala MSWiA w Katowicach, to lecznica, która koordynuje pracę szpitala tymczasowego w centrum Katowic.

Wojewoda Śląski zapewnia, że do połowy stycznia odmrożonych będzie ponad 1900 miejsc w szpitalach dla pacjentów nie covidowych, a ponad 1600 już zostało odmrożonych. Z 4300 miejsc przygotowanych dla chorych na CIVID-19 na drugim poziomie po 15 stycznia zostanie ponad 2300 miejsc.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach na początku tygodnia leczyło się ok. 30 pacjentów. Obiekt był zaplanowany na 500, w każdej chwili jest przygotowany aby w ciągu jednego dnia przyjąć do 160 chorych.