Budowa przedszkola w Studzienicach

i

Autor: Oskar Piecuch/UM Pszczyna

Ważna inwestycja

W Studzienicach powstaje przedszkole dla 150 dzieci

Równolegle z pracami w Studzienicach toczy się budowa przedszkola w Czarkowie. Łączny koszt obu inwestycji to 20 mln zł. Część pieniędzy na realizację Gmina Pszczyna otrzymała z Nowego Ładu. Na brakującą resztę trzeba było zaciągnąć kredyt.

Nowe przedszkole powstaje przy ul. św. Jana Pawła II, w pobliżu dzisiejszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowalne Mazur z Jankowic.

Budynek będzie parterowy. W środku znajdzie się strefa kuchenna wraz ze stołówką. Przestrzeń ma być na tyle duża, by można było przygotować 300 posiłków, również dla uczniów pobliskiej szkoły.

W obiekcie powstanie również strefa dydaktyczna, a w niej gabinet logopedy, salka do zajęć integracji sensorycznej i gimnastyki korekcyjnej. W przedszkolu będzie też dostępna sala główna, przeznaczona na organizację akademii i zebrań z udziałem rodziców. Tymczasem na zewnątrz powstanie plac zabaw.

Nowe przedszkole będzie wyposażone w najnowocześniejsze narzędzia edukacyjne, przestronne sale do nauki i zabawy, a także zaplecze sanitarne. Będzie to placówka, która spełni najwyższe standardy - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

W nowym roku szkolnym przedszkole przyjmie 150 dzieci. Równocześnie toczą się prace nad budową przedszkola w Czarkowie. Łączny koszt obu inwestycji wynosi 20 mln zł. Pszczyna otrzymała z Polskiego Ładu 8 mln zł na realizację obiektów. Resztę środków gmina pozyskała, zaciągając kredyt na 12 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE