W śląskich miastach odbędą się konsultacje ws. nowej linii kolejowej

2022-01-21 16:46
CPK
Autor: Natalia Czarnuch

Katowice - Ostrawa - to właśnie budowa tej linii kolejowej wzbudza spore kontrowersje, ponieważ ma przebiegać przez wiele śląskich miast. Centralny Port Komunikacyjny zorganizuje w lutym konsultacje społeczne.

Dla odcinka Katowice-Ostrawa przygotowujemy obecnie studium wykonalności. Elementem tych działań są konsultacje społeczne, w trakcie których pytamy mieszkańców, gospodarzy terenu o opinie w sprawie przygotowywanej inwestycji - informuje Centralny Port Komunikacji. 

Obawy przed budową nowej linii kolejowej wyrażają mieszkańcy między innymi Tychów, Mikołowa czy Katowic. Problem polega na tym, że tory mają ingerować w zabudowę mieszkalną, a to są tereny prywatne. Taka inwestycja jest potrzebna, ale nie kosztem mieszkańców - wyjaśnia nam tyszanka.

Linia kolejowa umożliwi jednak w przyszłości m.in szybką podróż z Katowic do Warszawy - jej czas ma wynieść jedną godzinę i czterdzieści minut. Mieszkańcy śląskich miast, przez które przebiegać ma nowa trasa mogą również wyrazić swoją opinie poprzez wypełnienie ankiety, która dostępna jest m.in na stronie CPK.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE