W Mikołowie znaleziono ogromny pocisk z czasów wojny? Okazało się, że to... kawałek betonu

2020-01-15 13:48 NAU
Pocisk znaleziony w Mikołowie
Autor: Mikołów - ogród życia

Dzisiaj rano gruchnęła informacja, że w Mikołowie znaleziono olbrzymi pocisk z czasów drugiej wojny światowej. Na miejsce pojechali policyjni pirotechnicy, żeby zabezpieczyć znalezisko i ewentualnie rozbroić i zdetonować. Jak się okazało nie było takiej potrzeby.

Olbrzymi pocisk z czasów drugiej wojny światowej? Nie, zwykły kawałek betonu

Dzisiaj, 15 stycznia w Mikołowie na terenie budowy łącznika ul. Żwirki Wigury z ul. Nowy Świat znaleziono niewybuch, prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. A przynajmniej tak się wszystkim wydawało. Rzeczywiście znalezisko wyglądało jak olbrzymi pocisk. Pasowało do tej wersji kształtem. Na miejsce przyjechali policjanci i pirotechnicy, żeby ów pocisk zabezpieczyć. "Niewybuch" miał 50 centymetrów długości i 10 centymetrów średnicy. Okazało się jednak, że odnaleziony przedmiot to nie pocisk z II wojny światowej, ale zwyczajny, najzwyklejszy... beton.

- Okazuje się, że znaleziony obiekt przypominający do złudzenia pocisk, to beton. Mimo tego, że znalezisko ostatecznie nie było groźne postanowiono wywieźć obiekt z tego terenu, by następnym razem nie doszło do podobnej pomyłki - mówi sierż. szt. Ewa Sikora z mikołowskiej komendy policji.

Dacie wiarę? Kawałek betonu wyglądający jak pocisk z czasów drugiej wojny światowej? Można się śmiać, ale dużo gorzej by było gdyby ktoś pomylił się w drugą stronę.