W Chorzowie powstanie ponad 100 nowych mieszkań. Wybuduje je SIM Śląsk

i

Autor: UM Chorzów

Inwestycje mieszkaniowe

W Chorzowie powstanie ponad 100 nowych mieszkań. Wybuduje je SIM Śląsk WIZUALIZACJE

W Chorzowie, przy ul. Michałkowickiej, powstanie ponad 100 mieszkań. Wybuduje je Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Śląsk. Przetarg na tę inwestycję ma ruszyć w maju - zapowiada chorzowski magistrat, który na ten cel otrzymał dofinansowanie.

Chorzów: ponad 100 nowych mieszkań przy ul. Michałkowickiej

Miasto otrzymało ponad 16 mln zł bezzwrotnego wsparcia z Funduszu Dopłat BGK na wielką inwestycję mieszkaniową, którą zaplanowano przy granicy z Siemianowicami Śląskimi.

Przy ul. Michałkowickiej powstanie łącznie 112 lokali mieszkalnych. Inwestycję zrealizuje Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Śląsk.

- Oprócz mieszkań powstaną tu także parkingi i garaże podziemne. Lokale o wielkości od 38 do 72 metrów kwadratowych. będą bardzo komfortowe, oddane "pod klucz”, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - informuje Alina Wadoń, prezes zarządu SIM Śląsk.

Wiadomo już, że w ramach pierwszego etapu budowy powstanie jeden budynek z sześcioma kondygnacjami nadziemnymi.

Przetarg na budowę ruszy w maju. - Mieszkania powstaną na ładnej działce, położonej w spokojnym miejscu, na uboczu, a jednak blisko centrum Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich - dodaje Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

Lokale będą dostępne na zasadach najmu, jednak w przypadku SIM jest możliwość zmiany umowy najmu na umowę najmu z dojściem do własności (chodzi o sukcesywne spłacenie w czynszu wartości mieszkania). To właśnie odróżnia SIM od TBS-ów (Towarzystwo Budownictwa Społecznego).

Docelowo ma tu powstać ok. 1200 mieszkań łącznie. - Można zatem powiedzieć, że w Maciejkowicach powstanie osiedle wielkości Irysu [osiedle położone w dzielnicy Chorzów Miasto - przyp. red.]. Oczywiście bloki będą dopasowane do okolicznej architektury - podkreślał, dwa lata temu, Marcin Michalik. 

Przypomnijmy, że SIM Śląsk to spółka realizująca budownictwo społeczne. Powstała ona w maju 2021 z udziałem: Skarbu Państwa, którego prawa wykonuje Krajowy Zasób Nieruchomości i czterech miast - Tarnowskich Gór, Chorzowa, Świętochłowic oraz Zabrza. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE