W Bytomiu uruchomiono trzy punkty szczepień masowych, ale... nie ma w nich szczepionek. O co chodzi?

2021-04-20 13:22
W Bytomiu uruchomiono trzy punkty szczepień masowych, ale... nie ma w nich szczepionek. O co chodzi?
Autor: UM Bytom Zdjęcie poglądowe

Od poniedziałku, 19 kwietnia w Bytomiu działają trzy punkty szczepień masowych. Problem w tym, że.... nie ma w nich szczepionek. Jak mogło dojść do takiego absurdu? Wyjaśniamy!

W ubiegłym tygodniu wszystkie lokalizacje przeszły pozytywne kontrole NFZ i sanepidu. Przeszkolono i przygotowano personel medyczny do podawania zastrzyków. Są też tysiące mieszkańców zainteresowanych szczepionkami, którzy cieszą się z nowych punktów szczepień masowych, które powstały m.in. w Bytomiu. Pojawił się jednak pewien problem. W punktach zabrakło... szczepionek. Dlaczego. Odpowiedź jest prosta - nowe punkty nie zostały jeszcze zaakceptowane w systemie.

- Teraz czekamy tylko na dodanie naszych nowych punktów szczepień powszechnych do systemu e-zdrowie, na pierwsze szczepionki i pierwszych pacjentów. Zadeklarowaliśmy, że w nowych punktów będzie można szczepić codziennie od 500 do 800 osób - mówi nam Małgorzata Węgiel Wnuk, rzeczniczka Urzędu Miasta w Bytomiu.

Raport z anteny 20.04, godz.10

Minister Michał Dworczyk tłumaczył dziś na konferencji, że sytuacja Bytomia nie ma nic wspólnego z chaosem. Pierwszeństwo w dostawie szczepionek ma 16 pilotażowych Punktów Szczepień Powszechnych. Jak tylko do kraju dotrze większa liczba szczepionek- punkty masowych szczepień przygotowane przez samorządy będą działać bez zakłóceń.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE