W Bytomiu odbyła się wigilia dla bezdomnych. To już piąta odsłona akcji Fundacji Petralana

2022-12-23 10:42
W Bytomiu odbyła się wigilia dla bezdomnych. To już piąta odsłona akcji Fundacji Petralana
Autor: mat. prasowe W Bytomiu odbyła się wigilia dla bezdomnych. To już piąta odsłona akcji Fundacji Petralana

Fundacja Petralana piąty rok z rzędu zorganizowała spotkanie wigilijne dla bezdomnych w noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu. To element wielkiej świątecznej akcji pomocy fundacji.

Fundacja Petralana co roku przed Świętami Bożego Narodzenia organizuje wigilię dla bezdomnych. Odbywa się ona w noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu. Co roku w grudniu pomoc Fundacji koncentruje się na trzech grupach potrzebujących. Pierwszą są dzieci objęte opieką świetlic środowiskowych. 22 i 23 grudnia spotykamy się z dziećmi, dla których przygotujemy ok. 300 upominków świątecznych wraz z górą słodyczy - mówi Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji PETRALANA. 

W tym samym czasie, wolontariusze Fundacji spotkają się także z najbardziej potrzebującymi rodzinami z sąsiedztwa fabryki mineralnej wełny skalnej PETRALANA i Koksowni Bytom.

- Łącznie, dla rodzin z Bobrka i Karbia przygotowujemy kolejne sto świątecznych paczek - dodaje prezes Fundacji. 

Po raz trzeci z kolei, oprócz Fundacji PETRALANA w organizację wydarzenia w noclegowni dla bezdomnych włączyły się też bytomskie instytucje kultury. Oprawę muzyczną zapewnili Muzycy Dobrej Kultury z MDK nr 2 w Bytomiu, a nagłośnienie - Bytomskie Centrum Kultury.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE