W Bieruniu pobiegną dla WOŚP. Ponad 700 uczestników zgłosiło się do Biegu Utopca

2023-01-24 19:27
W Bieruniu pobiegną dla WOŚP. Ponad 700 uczestników zgłosiło się do Biegu Utopca
Autor: mat. prasowe

W niedzielę, 29 stycznia, już po raz dziewiąty wystartuje Bieruński Bieg Utopca. To największa impreza sportowa organizowana w mieście. Wydarzenie towarzyszy Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środki uzyskane z wpisowego zasilą konto WOŚP.

Ponad 700 uczestników zgłosiło się do Biegu Utopca

Bieruński Bieg Utopca to jedna z większych imprez biegowych w regionie. Cieszy się on ogromną popularnością i - co istotne - towarzyszy Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środki uzyskane z wpisowego zasilają konto WOŚP. 

W tym roku zgłosiło się aż 763 uczestników. Trasa główna ma 17 km (z Bierunia do Lędzin i z powrotem) i nie jest prosta, gdyż prowadzi przez grząskie pola, nieutwardzone, błotniste drogi oraz liczne pagórki.

- To trudny bieg, który odbywa się w warunkach zimowych. Uczestnicy często mówią, że to jedna z bardziej wymagających tras, w jakich brali udział, dlatego mamy też alternatywę. Krótszy bieg dla mniej zaawansowanych zawodników na dystansie 5,65 km. Myślę, że każdy sobie z nim poradzi - przyznaje Sebastian Macioł, zastępca burmistrza Bierunia i jednocześnie organizator imprezy ze sztabu WOŚP.

Wspomniany krótszy dystans gromadzi także amatorów nordic walking, którzy będą maszerować wokół zbiornika wodnego Łysina. Start i meta biegu zlokalizowane są na bieruńskim rynku. I nie jest to zdecydowanie przypadkowe. Tam przecież znajduje się słynna fontanna z wizerunkiem utopca.

W programie przewidziane są także dodatkowe atrakcje - bieg dla dzieci oraz gry i zabawy na hali sportowej w mieście. Na terenie hali odbędzie się także dekoracja najlepszych zawodników. 

- Na uczestników czekać tam będzie gorący posiłek, a także zapraszamy na nasze stoisko, gdzie wyłożone zostaną pięknie wydane, bezpłatne foldery miejskie i słodkie niespodzianki – podkreśla Agnieszka Kijas, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Bieruniu.

Należy także wspomnieć, że w trakcie imprezy zorganizowana zostanie loteria fantowa oraz prowadzone będą licytacje. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE