Uwaga na burze. IMGW ostrzega przed gwałtowną zmianą pogody na Śląsku

2021-07-28 11:45
Uwaga na burze. IMGW ostrzega przed gwałtowną zmianą pogody na Śląsku
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Do mieszkańców województwa śląskiego wysłano SMS-owe ostrzeżenia o burzach, ulewnym deszczu, silnym wietrze i gradzie. Gwałtowne zjawiska pogodowe mogą występować w naszym regionie po południu oraz wieczorem.

"Uwaga! Dziś w nocy i jutro rano (28/29.07), burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad" – głosi komunikat RCB.

Przypomniano, że podczas burz należy znaleźć bezpieczne schronienie i zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega także, że w związku z burzami możliwe będą podtopienia i przerwy w dostawie prądu.

W środę rano początkowo zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. "Później, w ciągu dnia miejscami wzrośnie do dużego, a wraz ze wzrostem zachmurzenia pojawią się przelotne opady deszczu i burze"- powiedział synoptyk IMGW Jakub Gawron. Ostrzegł, że "burze mogą być znów gwałtowne".

Na burze szczególnie narażona będzie wschodnia połowa kraju oraz pas od Pomorza Wschodniego aż do centrum kraju. "Tutaj spodziewamy się burz z opadami deszczu lokalnie nawet do 40 mm" - wskazał.

"Porywy wiatru podczas burz do 80-90 km/h. Jednak lokalnie nie można wykluczyć, że zawieje nawet z prędkością 100 km/h" - powiedział. "Będą to bardzo gwałtowne burze" - podkreślił.

Terroryści przerwali igrzyska | Kiedyś to było
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE