Urzędniczka skarbówki w Śląskiem zatrzymana. Wzbogaciła się nielegalnie o ponad 500 tys. zł

i

Autor: Pixabay/zdj. ilustracyjne

Wiadomości

Urzędniczka skarbówki w Śląskiem zatrzymana. Wzbogaciła się nielegalnie o ponad 500 tys. zł

Urzędniczka Krajowej Administracji Skarbowej została zatrzymana. Kobieta usłyszała zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. W celu osiągnięcia korzyści majątkowych działała na szkodę interesu publicznego. Wzbogaciła się o ponad 500 tys. zł.

Urzędniczka skarbówki w Śląskiem została zatrzymana

Funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów zatrzymali urzędniczkę Krajowej Administracji Skarbowej zatrudnioną w jednym z urzędów skarbowych na terenie województwa śląskiego. Taką informację przekazała Prokuratura Okręgowa w Katowicach. 

Zatrzymana usłyszała zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych i działania na szkodę interesu publicznego – czytamy w oficjalnym komunikacie. 

Zatrzymana, bez uzyskania zgody przełożonych i wbrew przepisom, pracowała na rzecz prywatnych spółek objętych właściwością urzędu, w którym była zatrudniona, a także przekazywała osobom zarządzającym tymi spółkami informacje objęte tajemnicą zawodową. 

Dowody wskazują, iż podejrzana uzyskała korzyść majątkową o wartości co najmniej 576 800 złotych – poinformowała w wydanym oświadczeniu Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Urzędniczka składała już wyjaśnienia w sprawie. 

Sąd zastosował wobec zatrzymanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Kobiecie grozi teraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.