Urząd miasta w Siemianowicach Śląskich przejdzie gruntowny remont!

2021-05-30 16:57
Źródło UM Siemianowice Śląskie fot. Wojciech Mateusiak
Autor: Źródło UM Siemianowice Śląskie fot. Wojciech Mateusiak

Budynek przy ulicy Michałkowickiej 105 przejdzie termomodernizację. Koszt tej inwestycji to ponad 3 miliony 700 tysięcy złotych. Jak zapewniają władze miasta, remont sprawi, że urząd będzie nowoczesny i przede wszystkim ekologiczny.

Termomodernizacja obejmie między innymi: docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie dachu, wykonanie izolacji skrajnej i przeciwwodnej ścian piwnicy do gruntu, częściową wymianę drzwi zewnętrznych i okien, wymianę oświetlenia wbudowanego na oprawy LED, wykonanie wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej oraz wymianę instalacji grzewczej i elektrycznej. Będzie też upragniona klimatyzacja.

Inwestycja realizowana jest w ramach większego projektu unijnego pn. „Niskoenergetyczne budynki użyteczności publicznej”.Prace budowlane mają zakończyć się na początku 2022 roku, zgodnie z harmonogramem potrwają pół roku.

-Po termomodernizacji obiekt będzie zużywał mniej energii cieplnej – co obniży koszty ogrzewania, stanie się bardziej ekologiczny i jednocześnie zyska estetyczny wygląd. Niestety na czas remontu z utrudnieniami muszą się liczyć zarówno interesanci jak i sami pracownicy urzędu. Niemniej, każdy mieszkaniec zostanie obsłużony podobnie jak do tej pory – w możliwie szybkim terminie - mówi Piotr Kochanek z siemianowickiego urzędu miasta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE