Ułatwienie dla rodziców z małymi dziećmi. W Sosnowcu staną ławki z przewijakami

2021-06-07 14:24
Przewijaki staną w sosnwieckich parkach
Autor: pixabay Przewijaki staną w sosnwieckich parkach

Rodzice małych dzieci w Sosnowcu mają powód do zadowolenia. W trzech sosnowieckich parkach staną ławki z przewijakami.

Będzie tam można nakarmić dziecko i zmienić mu pieluszkę.

- Rodzice często chcą spędzać długie godziny na powietrzu ze swoimi małymi dziećmi. Jest to zrozumiałe, bo wszyscy już mamy dosyć siedzenia w domu, a mamy coraz więcej okazji do tego by z tego domu wyjść. Chcemy dać możliwość rodzicom przebrania pieluchy dziecku w możliwie dogodnych warunkach. Stąd też inicjatywa żebyśmy ustawili te przewijaki na terenie największych sosnowieckich parków - powiedział nam Rafał Łysy z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Ławki z przewijakami staną w Parku im. Jacka Kuronia, w Parku Sieleckim oraz na Stawikach, w miejscu wysłużonej już ławki przy molo.

- Stawiamy na rodzinę w różnych aspektach, bo przecież i żłobki i przedszkola i różnego rodzaju atrakcje. Także to kolejny element ułatwiający życie rodzinom. Chcemy żeby tu zostawali od najmniejszego do najstarszego, dlatego trzeba im ułatwiać i to jeden z prostszych pomysłów zgłoszonych przez radnych - dodaje prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Nie jest wykluczone, że kolejne przewijaki pojawią się w Parku Fusińskiego i Parku Tysiąclecia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE