Uczniowie z Dąbrowy Górniczej nagrali cover Męskiego Grania. Zachęcają do zostania w domu. To jest hit [WIDEO]

2020-03-17 7:50 NAU
Uczniowie z Dąbrowy Górniczej nagrali cover Męskiego Grania. Zachęcają do zostania w domu. To jest hit [WIDEO]
Autor: Zespół Happy Choir

Muzyka potrafi łączyć i podnosić na duchu w nawet najtrudniejszych momentach. Udowodnili to uczniowie z Dąbrowy Górniczej, którzy włączyli się w akcję #zostaję w domu i nagrali pokrzepiający cover piosenki Męskiego Grania. Utwór nagrali na odległość, wspomógł ich Kasjan Cieśla, półfinalista The Voice of Poland. Zobaczcie, to jest prawdziwy hit.

Nagrali cover Męskiego Grania. Promują akcję #zostajewdomu

Sytuacja w całym kraju jest naprawdę trudna. Szkoły, teatry, kina oraz galerie handlowe są zamknięte, a ulice świecą pustkami. To jednak jedyna droga do tego, żeby wrócić do normalności. Wielu celebrytów, aktorów, piosenkarzy czy sportowców zachęca do tego, żeby zostać w domu. Są też tacy, którzy w bardzo produktywny sposób wykorzystują ten czas i chcą zrobić coś dobrego dla innych.

W akcję #zostajewdomu włączył się zespoł Happy Choir, złożony z uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej i Prywatnego LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej.

- Chcieliśmy zwrócić uwagę na to jak istotne jest obecnie wzięcie odpowiedzialności za zdrowie swoje i najbliższych. W jeden dzień udało nam się z własnych domów nagrać na nowo teledysk promujący inicjatywę. Bazę do niego stanowi dźwięk coveru, który nagraliśmy wspólnie w czerwcu 2018 roku. W naszej pierwszej wersji Ci sami uczniowie z radością śpiewają chodząc po ulicach miasta. Teraz tekst refrenu utworu "Początek" "Ja nie chce iść pod wiatr" nabrał dla nas zupełnie nowego znaczenia - mówi Aleksandra Jabłońska-Błokowska, opiekunka uczniów.

Ten cover to nie tylko prawdziwy hit, ale też ważny głos młodzieży w czasach zarazy. Zresztą, sami zobaczcie

Kasjan Cieśla śpiewa z uczniami i namawia do zostania w domu

W tę niezwykłą inicjatywę włączyli się również rodzice, rodzeństwo, nauczyciele oraz absolwenci dąbrowskiej szkoły.

- Zaśpiewał też dla nas nasz absolwent Kasjan Cieśla - półfinalista tegorocznej edycji The Voice of Poland, który włączył się w akcję. Nasi młodzi wokaliści pokazują swoim działaniem nie tylko to, że można w domu spędzać czas, ale przede wszystkim, że można być razem w działaniu online! Jestem ich nauczycielem i doskonale wiem, że zostając w domach muszą obecnie mierzyć się ze stresem i obawiam o zdrowie swoich bliskich - mówi Aleksandra Jabłońska-Błokowska

Teledysk do tego utworu powstał na odległość. Uczniowie udowodnili, że ludzie potrafią ze sobą współpracować - a to wspaniała idea. 

- Ogromnie pragniemy, żeby nasza idea dotarła do jak najszerszego grona odbiorców - tych młodych, aby czuli istotę pozostania w domu, tych starszych - aby wiedzieli, że wspólnie chcemy się o nich troszczyć, do szkół - aby uwierzyły w moc edukacji na odległość. Tym samym chcemy zaprosić wszystkich do naszej akcji, której opis można znaleźć pod naszym domowym teledyskiem - zachęca Aleksandra Jabłońska-Błokowska